İtalya’nın Venedik Şehrinde Katolik bir rahip ve Vatikan’ın en büyük şeytan çıkarcısı (exorcist) olan Pallegrino Ernetti; 1950’lerde, Chronovisor adını verdiği bir icatla geçmişi görebildiğini iddia etti.

Aynı zamanda kuantum fiziğinde derece yapmış bir rahip olan Ernenetti’ye, Enrico Fermi ve Wernher von Braun gibi ünlü bilim insanları da yardım ediyordu.

Chronovisor6
Katolik rahip ve fizikçi “Pellegrino Ernetti”

 

Chronovisor, bir kabin ve kontrol sisteminden oluşuyor ve geçmişteki elektromanyetik radyasyonu çözümleyerek çalışıyordu.

Bu icatla ilgili en çarpıcı iddialardan biri de; icadı kullanarak İsa’nın çarmığa gerildiği zamana gidip fotoğrafını çektiğiydi. Ancak bunu dünyaya açıklamaya çekindi ne de olsa kendisi bir rahipti.

Ernetti'nin çekmiş olduğunu iddia ettiği Hz. İsa fotoğrafı. Soldaki orjinali, sağdaki ise temsili.
Ernetti’nin çekmiş olduğunu iddia ettiği Hz. İsa fotoğrafı. Soldaki orjinali, sağdaki ise temsili.

 

Bir rahip arkadaşının anlattığına göre Vatikan, Ernetti’ye icadı yok etmeyi emretmişti çünkü bunu kullanılanlar Vatikan’a göre Tanrıya karşı gelmiş sayılıyordu. İddiaya göre Chronovisor’a el konulup herkesten saklandı.

Olayın konuşulduğu zamanlardaki bir gazete baskısı.
Olayın konuşulduğu zamanlardaki bir gazete baskısı.

Kim bilir, belki de Vatikan, bugüne kadar icat edilmiş en değerli buluşun üzerinde oturuyordur!

 

korkubilimi.com

3 YORUM

    • Sitemizde bulunan bilgilerin youtube veya başka video paylaşım sitelerinde kullanılması hakkı korkubilimi.com ve partnerlerine aittir. Bunun dışında kullanımı yasak olup kaldırmanızı rica ederiz. Aksi taktirde telif ihtarı çekilecektir.
      Saygılarımızla.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.