Paralel Evren

Günümüzde birçok kişi paralel evren hakkında fikirler üretiyor. Paralel evrenlerin varlığı, var ise nasıl bir şey olduğu, yaşadığımız dünyaya nasıl etki ettiği konusunda çeşitli teoriler bulunmaktadır.

Paralel Evren Nedir?

İlk kez 1954 yılında konuşulan Paralel Evren konusu, Princeton Üniversitesinde Doktora çalışmalarını yapan Hugh Everett, bizim yaşadığımız dünyaya eşit başka evrenlerin var olabileceği iddiasını ortaya attı. Bu konu üzerine makaleler yazan Hugh Everett, yaklaşık 70 80 yıldır tartışılan bir konuya imza attı. İddiasında bulunurken, dünyamızda yaşanan savaşların, doğal felaketlerin ve daha birçok olayın paralel evrenler ile alakası vardı.

Peki paralel evren veya evrenler gerçekten var mıdır? Eğer var ise, Dünyamız gibi fiziksel bir ortam mıdır? Orada başka canlılar veya bizim eşleniğimiz olan insanlar mı yaşamaktadır. Başta NASA olmak üzere birçok ülkenin uzay kurumu, uzay istasyonları kurmuş olup uzayı fotoğraflamaya çalışmaktadır. Lakin daha onca yapılan çalışma ardından insanlığa bildirilen herhangi bir başka evrenin varlığı haberi bulunmamaktadır. Peki bu paralel evrenler daha farklı boyutlarda olabilir mi? Örneğin rüyalarımızda yaşadığımız alemler paralel evren olabilir mi?

Rüya Görmek
Rüya Görmek

Bir Paralel Evren Teorisi: Rüya Alemleri

Bir insan gün içinde uyurken 1000’den fazla rüya görmektedir. Bu rüyaların tamamı bilinçaltında saklanırken, uyandığımız zaman kendimizi oldukça zorlayarak ve sanrıları gerçekmiş gibi hissederek 2 veya 3 ortalama ile rüyayı hatırlarız. Peki gördüğümüz, geriye kan 997 rüya nereye gitti?

Sherlock Holmes dizisini izleyenler bilir, bir bilgi zihin sarayında saklanır. Bu saray odalardan oluşur ve gördüğümüz her bilgi buralarda kayıt olur. Rüyalarımızda da gördüğümüz onca bilgi ve detay bu zihin saraylarında saklanır. Saklanan bu bilgiler, gün içerisinde hatırlamayız. Lakin bir konu ile uğraştığımız zaman farkında olmadan bu bilgileri zihin sarayından çekip o bilgiyi okuruz. Düşünsenize arabayı nasıl icat ettik? elektriği nasıl bulduk? sağlık yöntemlerinde, matematik yöntemlerinde nasıl ilerledik? Bir takım teoricilere göre rüyalar aracılığı ile farklı evrenlere bağlanıyoruz. Bu bağlandığımız evrenlerde yaşadığımız yaşamdan bilgileri, bulunduğumuz dünyadaki beden zihinlerimize kayıt ediyoruz. Ardından uyandığımız zaman o bilgiler ışığında bir takım şeyler yapıyoruz. Güzel bir yazı yazabiliyor, güzel bir şiir yazabiliyor veya roman yazabiliyoruz. Ya da bir şeyleri icat ediyoruz. İşte bu konuda herhangi bir netlik olmasa dahi bu teoriye inanan oldukça fazla kişi bulunmaktadır. Sizin paralel evrenler hakkında düşünceleriniz nedir peki?