stephen hawking

Modern çağımızın en ünlü bilim insanlarından biri olan Stephen Hawking, dünya dışı varlıklarla olası bir karşılaşmanın doğuracağı sonuçlar üzerine açıklamalar yaptı. Hawking’e göre böyle bir karşılaşmanın sonuçları pek iyi olmayacak.

uzayli-istilasi

Matematiksel olarak dünya dışı yaşamın olması muhtemel.

Matematiksel formüllerle elde edilen olasılıklar göz önüne alındığında, evrende dünya dışı yaşam olmasının çok büyük bir ihtimal olduğunu belirten Hawking ayrıca bu uygarlıklar içerisinde, kendi gezegenlerinin kaynaklarını tüketmiş ve yaşamak için başka gezegenlerin kaynaklarına ihtiyaç duyan göçebe uygarlıklarında olacağını söyledi.

dünyalar savaşı

İnsanlık kendi sonunu hazırlıyor.

Başka gezegenlerin kaynaklarına ihtiyaç duyan dünya dışı bir toplulukla karşılaşmanın insanlık açısından iyi sonuçlanmayacağının altını çizen Hawking, Voyager gibi araçlarla varlığımızı evrene duyurma girişimlerinin, insanlığın kendi sonunu getirebileceğini açıkladı.

 

korkubilimi.com
Korkubilimi.com sitesinde bulunan içeriklerin telif hakları korkubilimi.com yazarlarına ait olup kaynak göstermeden ve içeriğin bulunduğu www.korkubilimi.com adresine bağlantı verilmeden kopyalanamaz veya bir bölümü kullanılamaz. Kaynak göstermek ve bağlantı vermek koşuluyla içerikler kullanılabilir