İnsanlar tarihin her kısmında geleceği bilmek, tedbirler almayacağını bile bile kötü kehanetleri önceden öğrenmek istemişlerdir. Birçok kahin boy gösterdi tarih sahnesinde ama Nostradamus’un eline kimse su dökemedi. Tüm kahinlerin her hangi bir yorumlama aracı yoktur sadece olayları tahmin ederler ama aynı şey yazılı tarihin en büyük kahini Nostradamus için geçerli değil. Nostradamus kehanetlerini sıralarken her zaman yıldızlar ve onların hareketlerini temel aldı ayrıca Nostradamus’un bir de her şeyi gören bir kalemi vardır. Öyle ki ünlü kahin ölümünden bir gece evvel tek başına Manastır’da oturmaktadır rivayetlere göre yanına gelenleri kibar bir dille kovup yalnız kalmak istemiş sebebi ise sabaha öleceğini bilmesi. Nostradamus ayrıca çok iyi bir kimyager, iyi bir matematikçi ve mükemmel seviyede bir dil bilimciydi. Kültür başkentlerinden Fransa’nın sınırlarını aşarak kendine yaklaşık 3 lisan daha katmıştır Nostradamus. Nostradamus genellikle kehanetlerini şiirsel bir biçimde açıklar bu yazımızda ünlü kahinin akıl almaz kehanetlerini işleyeceğiz.

Bildiği Kehanetleri

Nostradamus Türkiye ile ilgili bir kehanette bulunmuştur öyle ki daha Dünya savaşı çıkmadan geleceğini tahmin etmiştir Anadolu’nun. Şu dörtlükler ile belirtti ünlü kahin;

Bütün yasalar değişecek temelden

Türkiye de işte böyle bir devrimle

Ve Mısır toprağı gidecek elden

Para değişecek, para birimi de

 

Etkileri hala devam eden Çernobil olayının ilk ikazını Nostradamus yapmış;

Bir patlama, bir alev yükselecek Doğuda

Bir daire içinde çığlıklar, ölüler

Gürültü, yalaz yayılacak Rus toprağına

Sava… Kıtlık… Ve ateş… Herkes ölümü bekler

Nostradamus geçmişte olduğu kadar gelecekte de bir o kadar başarılı bir kahin. Tahminleri çokta uçuk değil ünlü kahinin aslında hepsi bizi gelecekte bekleyen şeyler..

Nostradamus’un Gelecek Tahminleri

  • 2020 yılında, atomik bir saldırı sonrasında Roma’da taş üzerinde taş kalmayacağını, söyleyen Nostradamus çokta haksız sayılmaz. Atom bombalarının yarıştığı günümüz global dünyasında böyle bir saldırı her an için mümkün gözüküyor, özellikle saldırının faili Kuzey Kore olması çok yüksek ihtimal.
  • 2025 yılına kadar Dünya’nın ekseni değişeceğini ve sadece depremlerden değil dünyanın ekseninin değişimine neden olacak sismik aktivitelerin olacağını belirten ünlü kahin bu kehanetinde ise yine haksız sayılmaz Nasa’dan gelen bilgilere göre bu durum az da olsa gerçekleşmeye başladı.
  • Nostradamus yıllar önce 2017 için bir tahmin yapmıştı bu da Asya,Amerika ve Rusya arasında bir gerilim ve iletişim eksikliği. Kuzey Korenin Amerika politikası Nostradamusu haklı çıkarıyor.

En çarpıcısı ise yeni bir dünya liderinden bahsetmesi ünlü kahinin. Tahminlerinizi duyar gibiyim tabi ki Donald Trump. Nostradamus Trump için şu dörtlüğü uygun görmüş;

Bir tilkiyi seçecekler, tek kelime etmeden,
Bir derviş gibi yaşayıp, nefes bile almadan,
Sonrasında birden bu adam, dönüşecek tirana,
Ayağını dayayıp en büyüklerin gırtlağına.