Psi Ball belkide bir çoğumuzun ilk kez duyduğu bizlere ve dilimize bir hayli yabancı bir kelime. Fakat anlamı ve işlevi bizleri heyecanlandırmadan duramıyor. Psi Ball en basit anlatım ile kişinin kendi enerjisi ile oluşturduğu bir bakıma psişik bir toptur. Psi Ball görünmez fakat etkileri hissedilebilir. Psi Ball hakkında ilk izlenimler ise yapımının oldukça güç olduğudur öyle ki beynimizin bu gizli süper gücünün kullanmak için çok iyi bir konsantrasyon şart. Genellikle bu enerji topunu oluşturmak isteyenler bir kaç denemeden sonra pes ediyor, yapımının güçlüğünden dolayı.

Yapımı ve oluşumuyla bizlere efsane video oyununun mükemmel hareketi “hadoukene”benzeyen Psi ball konusunu daha yakından ele alalım.

Psi Ball Ne Amaçla Yapılır ?

Aslına bakılırsa bu enerji topunu yapanların veya deneyenlerin herhangi bir amacı bulunmamakta. Bununla beraber eğlence için yapıldığı da söylenmektedir. Kişilerin bu organik enerjiyi keşfedip denemek için tek geçerli sebebi ise birine zarar vermek amaçlı kullanmaları.

Psi Ball İçin Önemli Olan Çakra Nedir?

Deneyimleyen kişilerin bu enerji topunu elde etmek için öncelikle çakralarını açmaları gerekmektedir. Bir çoğumuz bir yerlerden duymuşuzdur bu çakrayı, fakat nedir bu çakra? Çakra bizim ruhumuzda bulunan bir enerji akışıdır ve bu akışın kontrolü tamamen bizim elimizdedir. Meditasyon ve yoga seanslarıyla çakralarımızı kontrol altına alıp enerji akışımızı yönlendirmek elimizdedir.

Psi Ball Nasıl Yapılır?

Beynimizin ve vücut enerjimizin ortak çalışması olan enerji topunun yapımı için tarifler mevcut. İlk olarak iki el birleştirilmeli ve ellerin arasından bir enerji aktığı düşünülmelidir. Bu enerjiyi nesnelleştirmek için etrafınızda ki herhangi bir nesneyi veya enerji kaynağını düşünebilirsiniz. Her nefes alış sırasında enerjinin içe çekildiği düşünülmelidir, hazır hissedildiğinde yani yapabileceği düşünüldüğünde eller yavaşça açılmalı ve topun oluştuğu düşünülmelidir. Mümkün olduğunca elinizde bir enerji topu olduğuna odaklanın.  Eğer enerjinizi ve motivasyonunuzu tam hissediyorsanız elinizi kapatmaya çalışın, enerji akışından dolayı eğer elinizi kapatamazsanız bu işi başarmışsınız demektir.

Konu ile ilgili kaynaklar ve teknikler mevcuttur. Eğer konu dikkatinizi çektiyse ve denemek isterseniz aşağıda ki kitapları okumanızı öneririz;

1)-Quantum Psychics – Dr. Theresa M. Kelly
2)-Aura ve Çakra Kullanma Klavuzu – Karla Mclaren
3)-Ruhsal Şifa Teknikleri – Keith Sherwood