Dünya üzerinde lanetli olduğuna inanılan birçok mekan var fakat bunların arasından belkide en korkutucu ve gerçekçi olanı Cecil Hotel.Cecil Hotel’i bu kadar ünlü yapan iste arkasında ki karanlık geçmişi, otel Los Angles’da bulunuyor.

Otel yıllarca ilginç ölümlere ev sahipliği yaptı yakın zamanda en çok yankı uyandıran ölüm ise Elisa Lam’ın ölümü.

Elisa Lam 2013’ün Şubat ayında Cecil Hotel’de konakladı ve orada hayatını garip bir şekilde kaybetti. Cesedinin bulunması ise bir hayli garip, öncelikle otel müşterileri suyun tadının bozulduğunu belirtiyor ve ilgililer kulak asmıyor fakat şikayetler artınca ilgilenmek zorunda kalıyorlar ayrıca bazı müşteriler suyun renginin de bir hayli değiştiğini beliriyorlar. Su  ile ilgili şikayetlerin çözümü için otel yetkilileri haliyle Cecil Hotel’in su tankına baktılar ve tam bu sırada ilginç gerçek ortaya çıkar; Elisa Lam’ın cesedi kimseden habersiz iki haftadır su tankında çürüyormuş.

Bu garip olayın ardından polisin yaptığı araştırmalar olayı daha da garip bir gerçekliğe büründürdü. Soruşturmayı yöneten polisler bir iz ararken Elisa Lam’ın ölmeden hemen önce asansörde ki güvenlik kamerasına takıldığını gördüler. Bu görüntülerde Elisa tek başına asansöre biniyor ve asansörün düğmelerine basıyor fakat bastığı tuşların hiç biri çalışmıyor ve sürekli deniyor. Daha sonra asansörden çıkıyor ve kadraja sığmayan biri ile korkmuş bir biçimde konuşuyor ve daha sonra asansörden kaçarak uzaklaşıyor bundan sonrasını hepimiz biliyoruz kendisi su tankında ölü bulunuyor.

Görüntülerde de görüldüğü gibi Elisa’nın bu görüntüden sonra çatı katına kaçtığı ve orada su tankının içerisinde boğulduğu düşünülüyor.

Elisa’nın bu gizem dolu kötü hikayesi otelde gerçekleşen sıra dışı ölümlerden sadece bir tanesi kayıt altında olan birçok garip cinayet olayı var bunların bir kısmı açıklığa kavuşmuş şekilde fakat birkaç cinayet hala gizemini koruyor. Otelin 600 odasının lanetli olduğuna inanıyor insanlar.

Otel ve otelin çevresinde ölen sayısız insanın ardından çoğu kesime göre ölen kişilerin ruhları otelin çevresinde dolaşıyor ve cinayetlere sebebiyet veriyor. Bu durum oteli paranormal aktivite severlerin uğrak noktası yapmış. Otel kötü geçmişinden kurtulmak için isim değişikliğine gitti ve ismini “Stay On Main” yaptı fakat bu pek işe yaramadı. Otel hala Amerika’nın en lanetli oteli olarak anılıyor.