NASA tarafından sağlanan uydu görüntüleri sayesinde, Antarktika’da yaklaşık 250 km’lik tuhaf bir anomali tespit edildi.

Antarktika’da buzun altında keşfedilen gizemli anomalinin, bir çeşit gizli yeraltı üssü olabileceği iddia ediliyor.

NASA’nın keşfi birçok teoriyi de beraberinde getirdi. Bazı insanlar yeraltında farkedilen bu tuhaflığın nedeninin bir Nazi üssü olabileceğini iddia etseler de birçok insan bu anomalinin kaynağının dünya dışından geldiğine neredeyse emin. Onlara göre bunun nedeni, yeraltında bulunan bir uzaylı üssü.

Söz konusu anomali Antarktika’da Wilkes Yaylası olarak bilinen bölgede keşfedildi. Yaklaşık 250 km’yi kapsayan anomalinin derinliği ise maksimum 850 metre derinliğe kadar ulaşmakta.

Keşif hakkında konuşan Secureteam şu açıklamaları yaptı: “Bugüne kadar bilim insanlarının bu kalın buz tabakalarının altında ne olduğu konusunda en ufak bir fikri yoktu. Bu kıta yıllarca kendi gizemiyle gömülü kaldı. Son yıllarda bazı kanıtlar gün ışığına çıktı. Dağların kenarlarına inşa edilmiş, daire şeklinde çeşitli girişler mevcut ve bu girişler de daire şeklinde uçan cisimlerin varlığını gerektiriyor.”

Söz konusu bölgenin geçmişi çok büyük gizemlerle dolu. Bunlardan biri de Amerikan Donanması’nın Güney Kutbuna yapmış olduğu ve büyük felaketle sonuçlanan operasyonudur. Felaketle sonuçlanan operasyondan sağ kurtulan çok az sayıda mürettabatın anlattıklarına göre; yeraltından göğe yükselen uçan daireler donanmanın etrafını sarmış ve büyük bir saldırı sonucu donanmayı yerle bir etmiştir. Söz konusu olay Agartha efsanesine dayandırılmaktadır.

Diğer bir gizem ise Amerikan Donanması amirali Byrd’e aittir. Amiral Byrd‘in başından geçen ve son derece fantastik unsurlara sahip bu olayı daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Bu yazımızda sadece Byrd’in hikayesine değineceğiz. Dileyen okuyucularımız buradan yazının tamamına ulaşabilirler.


En Büyük Tanık Amiral Byrd:

Bununla ilgili fiziksel verilerde bulunmaktadır. Amerikalı Amiral Byrd, Güney Kutbuna bir keşif gezisi yapar. Uçuşu sırasında, kutup dairesi üzerinden geçerken buz dağlarının çepeçevre yükseldiği bir bölgede, kutup ikliminin tam tersi şekilde, 23 Santigrat derece civarında tropikal bir iklimle karşılaşır. Burada, haritada daha önce görmediği sıradağların olduğu ve dağların arasında yemyeşil bitki örtüsünün uzandığı, yeşilliklerin içinden ırmakların aktığını görür. Bu bölgede mamut gibi tropikal bölgelerde yaşayan değişik canlı türleriyle de karşılaşır. Gördüğü manzarayı kuleye aktarır, her şey kayıt altına geçer fakat bu kayıtlar hiçbir zaman halka açıklanmaz. Bu olayın ayrıntısı ise daha sonra Amiral Byrd’ın gizli günlüğünde ortaya çıkar. Günlükte, Byrd’ın yeraltı uygarlığında yaşayan varlıklar tarafından karşılandığı ve bu uygarlığa seyahat ettiği iddiası da ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır.

Günümüzde Güney Kutbunda yapılan araştırmalarda, donmuş halde olan mamutlar bulunmuş ve bu mamutların da midelerinde tropikal bitkilere rastlanmıştır. Bu ve bunun gibi pek çok bulgu Amiral Byrd’ın yaşadığını iddia ettiği olayı doğrular niteliktedir.


NASA uydularının yeraltında keşfetmiş olduğu bu enterasan durum, kıtanın gizemli bölgeleri için anlatılan onca hikayeyi adeta doğrular nitelikte.

Bununla birlikte herkes, Antarktika’nın altında yeralan  gizli üs teorisine inanmayı razı değil. Bu teoriye inanmak istemeyenler, söz konusu anomalinin dinozorların neslini yok eden meteoritin hatta daha  büyük bir  göktaşının, Dünya’ya çarpması sonucunda oluşabileceğine inanıyorlar.

Hangi teoriye inanırsak inanalım Antarktika’da son derece ilginç olaylar oluyor ve neredeyse bölgeden her gün yeni bir gelişme duyuyoruz. Bu haberlerin yakın bir zamanda Güney Kutbundan gelecek büyük bir haberin öncü şokları olduğunu ve çok yakında bölgeden sansasyonel bir haberin gelebileceğine inanıyoruz.

Referanslar:  The Sun  –  Daily Mail