Cinayetlerde katili ararken emniyet güçleri hali ile çoğunlukla yetişkinlere odaklanırlar. Çocukların cinayet işlemesine işlerin son raddesinde bakılır ya da bir itiraf notu bulunur. Katil çocukları incelediğimizde göze çarpan en büyük detay toplumda dışlanmaları ve aşağılanmaları. Toplumda dışlanan bu çocuklar eve geldiklerinde aynı muamele ile karşılaşınca melek diye tabir edilen masumiyet simgeleri bir anlamda şeytana dönüşüyor. Yaşlarından dolayı ceza yılları düşük olan çocukların çıktığında sağlıklı birey olduklarını söylemek zor ya kaba bir tabirle infazlarını yakıyorlar ya da akıl hastanelerini mesken tutuyorlar. Ülkemizde çocuk katil olaylarına pek rastlanmamıştır ama Amerika ve Avrupa bölgesinde bu sayı hiçte azımsanacak düzeyde değil. Öyle ki bu çocuklar Albert Fish tarzında cinayetleri tek başlarına işleyebiliyorlar. Bu yazımızda okurken kanımızı donduran çocuk katilleri işleyeceğiz.

Barry Loukaitis

Öğretmenini ve arkadaşlarını öldüren “Kovboy Barry”

Barry her zaman ki gibi okula gitmişti fakat bugün kıyafet olarak kovboy giysisi giymeyi tercih etmişti. Arkadaşları ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyordu çünkü kostüm ile gelmek pek Barry tarzında değildi. Matematik sınıfında birdenbire çığlık atarak ateş açmaya başladı genç adam, iki sınıf arkadaşı ve öğretmenini öldürmüştü. Beden eğitimi öğretmeni ile boğuşan Barry elinde ki silahı kaybetti ve polise teslim edildi. Bu cinnet halinin bir özelliği ise Amerika’da yaşanan okul katliamlarının ilki olması. Barry ömür boyu hapis cezası ve 205 sene ile cezalandırıldı.

Eric Smith

Smith 20’li yaşlarındayken

Smith cinayeti işlediğinde henüz 12 yaşındaydı. O yaşlarda şimdi de olduğu gibi kızıl saçlar ve büyük gözlüklere sahipti. Okulda gözlükleri ile alay edilen Smith büyük bir buhran yaşıyordu. Yaşadığı şeylerden dolayı bir öfkeye büründü Eric ve komşularının 3 yaşında ki çocuğunu kaçırarak işkence etti. Daha önce çocuk katil olayları görülmüştü ama işkence eden… Eric küçük çocuğu öldürdükten sonra tutuklandı ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Alyssa Bustamonte

Alyssa okuldan çıktı fakat bu kez okulunun servisini kullanmadı, bir taksiye atlayarak mezarlığa gitti ve iki mezar kazdı. Alyssa ilk önce mezarları iki erkek kardeşi için kazdığını belirtmiş fakat işler onun istediği gibi gitmemişti. Son anda karar değiştiren Alyssa komşularının 9 yaşında ki kızını öldürdü. Üstelik kaçırma ve öldürme süresi sadece 45 dakika sürmüş Alyssa’nın. Klasik bir soru olan “Neden öldürdün?” sorusuna Alyssa’nın yanıtı “Öldürmenin nasıl bir duygu olduğunu merak ettim.”  Haber basında büyük yankı uyandırdı. Genç kızın hayatının yolunda gitmediği ve arkadaşlarının arasında kabul problemi yaşadığı belirtildi.

Mary Bell

Mary İngiltere hukuk tarihinin ilk çocuk katili. 11 yaşında yetimhaneye yerleştirildi. Martin isimli 4 yaşında ki bir çocuğu öldürdü yetimhanede Mary. Brian isimli bir çocuğu öldüren Mary bundan sonra ıslah evine gönderildi. Mary Bell 23 yaşında özgür hayatına kavuştu ve hayatını anlatan bir kitap yazdı bu kitap ona yüklü bir miktarda gelir getirdi.

Graham Young

Graham katil olmasaydı eminim ki çağı değiştiren bir kimyager olurdu. Kendisinin kimyaya karşı üstün bir yeteneği vardı. Ailesine ödev için kimya malzemelerine ihtiyacı olduğunu söylüyordu ve bu malzemelerle zehirler yapıyordu. Bu yaşta bu becerilere sahip olan Young ilk olarak anne ve babasını zehirledi. Babaannesini zehirleyen Young bunun ardından akıl hastanesine kapatıldı. Kapatıldığı hastanede iki kişiyi daha zehirledi Graham. 23 yaşında dışarı çıktı ve ablası ile hayatına devam etti. Young yine uslu durmadı ve komşuları zehirlemeye başladı. Toplum için “zehirli” olarak görülen Graham hapishaneye gönderildi, ele geçen bir bilgi olmamasına rağmen en az iki gardiyan zehirlediğine eminim.