Bilmek istiyorum

İnsanlık tarihi boyunca en çok merak edilen soruların başındadır “evrende yalnız mıyız?” sorusu. Bu konuda dünya adeta ikiye bölünmüş durumda. Bazı kesimler evrende yalnız olduğumuzu savunsa da yalnız olmadığımıza inan kesimlerde oldukça fazla.

Yakın geçmişizde kayıt yapan cihazların keşfi ile gündeme gelen UFO fenomeni, teknolojinin gelişmesi ve kayıt cihazlarının cebimize kadar girmesiyle birlikte son noktaya gelmiştir. Artık dünyanın dört bir yanından insanlar gözlemlerini kaydedebiliyor ve bunları milyonlarla paylaşabiliyorlar.

Bugün, sizler için tarihte meydana gelen en önemli 10 UFO olayını derledik. Listeye geçmeden önce yukarıda sormuş olduğumuz “evrende yalnız mıyız?” sorusuna, ünlü gökbilimci Carl Sagan’ın sözüyle noktayı koymak istiyoruz.

“Eğer tüm evrende yaşam sadece Dünya’da varsa, bu çok büyük bir yer israfı olurdu.” – Carl Sagan

 

10. Los Angeles Savaşları – 1942

los ángeles battles
Los Angeles semalarında UFO paniği – 1942

1942 yılında ABD’nin Los Angeles şehri üzerinde tanımlanamayan onlarca cisim belirdi. Şubat 1942’de tam da II.Dünya Savaşı’nın en şiddetli yıllarında hatta Japonlar’ın ABD’ye gerçekleştirmiş olduğu Pearl Harbor Baskını’ından kısa bir süre sonra bu olayın yaşanması, Los Angeles halkını oldukça korkuttu.

İlk başlarda savaş içerisinde olmaları nedeniyle Mihver Devletler’in saldırısına uğradıklarını sandılar. Askeri savaş uçakları havalanarak UFO’lara ateş açtılar fakat füzelerin hiçbiri bu cisimlere etki etmiyordu.

Kısa bir süre içinde bu nesnelerin dünya teknolojisiyle yapılamayacağı anlaşıldı ve olay, tarih sayfalarında Los Angeles Savaşı (The Battle of Los Angeles) olarak yerini aldı.

Los Angeles UFO olayı konusunu günümüze uyarlayarak senaryolaştıran Hollywood yapımı filmin fragmanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

9-Colares Adası (Brezilya) – 1977

ruyalar11977 yılında, Brezilya’nın Colares Adası semalarında UFO’lar görüldü. Ada halkı 3 ay boyunca uzaylılar tarafından radyasyon saldırısı altında olduklarını belirttiler. Toplam 400 kişinin vücutlarında oluşan yanıklar ve derin yaralanmalar onların bu söylediklerini kanıtlar nitelikteydi. Hatta evlerini terk edenler dahi oldu.

Hükümet, olayın yaşandığı ada olan Colares’e askeri birlikler gönderdi. Geniş çaplı araştırmalar yapıldı ve birçok dosya oluşturuldu fakat ani bir şekilde operasyon sona erdirildi. Tüm resmi dosyalar mühürlendi ve gizli belge olarak sınıflandırıldı.

Colares’te 1977 yılında başlayan UFO gözlemleri, günümüze kadar devam etmektedir.

 

8.Kecksburg, Pennsylvania UFO Olayı

Kecksburg, Pennsylvania UFO

Aralık 1965’te ABD’ye bağlı Pennsylvania eyaletindeki Kecksburg kırsalında esrarengiz bir olay yaşandı. Birçok insan gökyüzünde uçan ve tanımlayamadıkları nesneler gördüler. Bu cisimler içerisinden bir tanesinin yere düştüğünü gören gözlemciler olay yerine intikal ettiler. Cismin düştüğü ağaçlık bölgeden mavi dumanlar yükseliyordu.

Cisim, altın-bronz karşımı bir renge sahipti ve üzerinde hiçbir vida benzeri bağlantı noktası yoktu. Cismin üzerinde eski mısır hiyerogliflerine benzeyen şekiller bulunmaktaydı. Çok kısa bir zaman içinde, olay yerine askeri birimler geldi. Çevreyi abluka altına alan birimler, medya ve halkı olay yerinden tasfiye ettiler.

Büyük bir gizlilik ve titizlikle yapılan çalışmalar sonrasın yetkililer, olaya sebep olan şeyin bir meteor olduğunu söyleyerek konuyu örtbas ettiler fakat o günlere şahit olan emekli asker ve NASA görevlilerinden bazıları, bu cismin dünya dışından gelmiş olduğunu itiraf etti.

 

7.Phoenix Işıkları – 1997

Eğer, 13 Mart 1997 tarihinde, Amerika’nın Phoenix veya Arizona’da yaşıyor olsaydınız, gökyüzüne baktığınızda tarihin en gizemli olaylarından birine tanıklık edebilirdiniz.

Binlerce insanın eş zamanlı olarak şahitlik ettiği olayda, gökyüzünde yaklaşık 450 metre uzunluğunda olan “V” şeklinde bir cisim belirir. Üzerinden ışıklar saçan cisim devasa boyutuna rağmen en ufak bir ses bile çıkarmadan havada adeta kayarcasına yol alıyordu. Dünya teknolojisiyle bu denli büyük bir uçan cismin yapılması ve daha da önemlisi sessizce uçması mümkün değildi.

Söz konusu cisim ABD’nin 5 farklı şehrinden de görülmüştür.Phoenix Işıkları olayı Ufoloji tarihinin en önemli gözlemlerinden biri olarak tarihe geçmiştir. Dönemin Arizona valisi olayın etkisinden uzun zaman kurtulamamıştır. Kendisi halen TV programları ve Ufoloji konferanslarına katılmakta ve olayı ilk günkü heyecanıyla anlatmaktadır.

Olaya gecesine ait gerçek görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

6-Şili Semalarında UFO’lar

Şili’de gün batımınından hemen sonra gökyüzünde beliren ışık topları amatör bir gözlemci tarafından kaydedildi. Bu görüntülerde cisimler adeta insanlara bir uçuş gösterisi sundular.

O gece boyunca, Şili güvelik güçlerinin telefonları susmadı.

 

5.Japon Hava Yolları – 1986

Kenju Terauchi UFO

Kasım 1986’da, Japon Havayolları’nın şarap taşıyan kargo uçağı Paris’ten Tokyo’ya doğru havalandı. 29 yaşındaki uçağın pilotu Alaska üzerinde uçarken karşısında uçan bir cisim gördü. Bu cisim kendi uçağının 3 katı büyüklüğünde ve parıldıyordu.

Tanımlanamayan uçan cismi uçağın diğer mürettebatları da gördüler. Genç pilot Kenju Terauchi, kuleyle temasa geçip UFO ihbarında bulundu. Radarla tespit edilen cisim tam 500 km ve 50 dakika boyunca uçağı takip etti.

 

4.Kudüs – 2011


Olay 2011 yılında gerçekleşmiştir. 2011 yılı, dünya genelinde en fazla UFO gözlemi yapılan yıllardan biridir. Çok şiddetli şekilde ışık saçan bir cisim gökyüzünde dakikalarca asılı kalmıştır.

Bu olay aynı bölgede yaşanan onlarca UFO olayından sadece biridir. Kudüs şehrinin, İslam, Hristiyanlık ve Yahudiler için önemli bir şehir olmasından dolayı bu olayları dini ve spiritüel nedenlere bağlayanlar da vardır.

 

3.Olimpiyatlar – 2012

2012 Londra Olimpiyat Oyunları açılış gösterilerini izleyenler muhtemelen hatırlayacaklardır. Açılış seremonisi sırasında, havai fişek gösterileri yapılırken ekranlara yansıyan UFO görüntüsü gündemi sarsmıştı.

Bazı kişiler bu görüntüdeki cismin helikopter gibi dünyevi bir hava cismi olabileceğine söylediler fakat yetkililer, o sırada herhangi bir hava aracına uçuş izni vermediklerini açıkladılar.

Kim bilir, bizim için bu kadar popüler olan bir organizasyonu takip etmek isteyen başka misafirlerimiz olmuştur.

 

2.Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)

Yeryüzünden 435 km yükseklikte bulunan ve Dünya’mızı çepeçevre gören bu istasyonun UFO gözlemlerine şahitlik etmemesi çok şaşırtıcı olurdu.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) bu gözlemleri doğrudan açıklamasa da(!) paylaşmış olduğu videolarda NASA’nın gözünden kaçan bu cisimler, gökyüzü meraklılarının dikkatinden kaçmıyor.

Siz de evinizde, üzerinde oturduğunuz koltuğun güvenliğinde bu videoları izleyebilir ve belki de daha önce kimsenin görmemiş olduğu bir görüntüye şahit olabilirsiniz.

 

1.Kumburgaz UFO Kayıtları  (2007-2008)

En çarpıcısını en sona sakladık. Zaten birçoğunuz bu olayı duymuşsunuzdur. Kumburgaz’da bir bekçi olan Yalçın Yaman tarafından çekilen bu görüntüler, Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi başkanı Haktan Akdoğan tarafından basına sunulmuştu. Yerli ve yabancı medyada sansasyon yaratan bu görüntüler uzunca süre konuşuldu. Yapılan UFO konferanslarında en çok tartışılan konu oldu.

Yalçın Yaman, bu görüntüleri sadece bir gün değil defalarca kez kayda aldı ve bu kayıtların diğer kayıtlardan en büyük farkı, cisimde gözüken varlıkların olmasıydı.

Daha sonra yapılan bir araştırmada her ne kadar bu görüntüdeki objenin dünya dışı bilinçli bir irade tarafından uçurulan bir cisim olmadığı, seyir halindeki bir yatın camları olduğu söylense de bu açıklamaya inanan pek olmadı.

 

korkubilimi.com
Korkubilimi.com sitesinde bulunan içeriklerin telif hakları korkubilimi.com yazarlarına ait olup kaynak göstermeden ve içeriğin bulunduğu www.korkubilimi.com adresine bağlantı verilmeden kopyalanamaz veya bir bölümü kullanılamaz. Kaynak göstermek ve bağlantı vermek koşuluyla içerikler kullanılabilir.