Günümüzün en tartışmalı komplo teorilerinden biri Vatikan’ın geçmişi ve geleceği gözlemleyebildiği, olağanüstü bir aygıtı olduğudur. Bu aygıt, “Chronovisor” olarak adlandırılmaktadır.

Chronovisor olarak adlandırılan bu cihazın ne olduğunu geçmiş yazılarımızda dile getirmiştik. Yine kısaca şöyle açıklayabiliriz;

İtalya’nın Venedik Şehrinde Katolik bir rahip ve Vatikan’ın en büyük şeytan çıkarcısı (exorcist) olan Pallegrino Ernetti; 1950’lerde, Chronovisor adını verdiği bir icatla geçmişi görebildiğini iddia etti.

Aynı zamanda kuantum fiziğinde derece yapmış bir rahip olan Ernenetti’ye, Enrico Fermi ve Wernher von Braun gibi ünlü bilim insanları da yardım ediyordu.

Chronovisor6         Katolik rahip ve fizikçi “Pellegrino Ernetti”

Chronovisor’ın çalışma sistemi nasıldır?

Chronovisor, bir kabin ve kontrol sisteminden oluşuyor ve geçmişteki elektromanyetik radyasyonu çözümleyerek çalışıyordu.

Bu icatla ilgili en çarpıcı iddialardan biri de; icadı kullanarak İsa’nın çarmığa gerildiği zamana gidip fotoğrafını çektiğiydi. Ancak bunu dünyaya açıklamaya çekindi ne de olsa kendisi bir rahipti.

Ernetti'nin çekmiş olduğunu iddia ettiği Hz. İsa fotoğrafı. Soldaki orjinali, sağdaki ise temsili.
Ernetti’nin çekmiş olduğunu iddia ettiği Hz. İsa fotoğrafı. Soldaki orjinali, sağdaki ise temsili.

Şimdi gelelim günümüze…

Konu ile ilgili son iddialar ise CIA‘den sızan bilgilerden sonra geldi. Bu bilgilere göre Cronovisor MI6 ve CIA gibi gizli servisler tarafından kullanılmakta. Hatta bazı komplo teorisyenlerine göre CIA bu cihaza, Amerika Birleşik Devletleri politikalarının belirlenmesi aşamasında başvurmakta.

CIA’den sızan bu bilgilerden sonra tüm gözler Vatikan‘a çevrilmiş durumda. Bakalım Vatikan yetkilileri, bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapacaklar mı?

1 YORUM

  1. cinler bunlarla güzelce alay etmiş… zaman makinası teoride belki ama pratikte yapılması imkansızdır / olmaz ama hadi oldu diyelim, kaostan başka bir işe yaramaz!!
    kaldıki bu bir zaman makinesi değil bir şekilde geçmişten kalan bilgilerin-resimlerin vs. süzülüp ortaya çıkarılmasına benziyor… yoksa geçmişe insan göndermek veya geçmişten vs. kişileri bu çağa getirme cihazı değil

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.