Astral seyahat, ruhun bedeni terk ederek farklı bir boyuta geçmesidir. Bu geçiş sırasında bilinç açık kalır ve kişi yaptıklarının farkındadır. Astral seyahate geçildiği anda tüm fiziksel engeller ortadan kalkar, artık duvarlar ve kapılar size engel değildir. Mahallenizde ufak bir gezintiye çıkabilir ülkeler arası yolculuk yapabilir ve hatta farklı gezegenlere ve sıçrayabilirsiniz.

astral-fountain

Bazı insanlar doğuştan bu konuda yeteneklidir, istem dışı Astral deneyim yaşayabilirler. Bazı insanların ise astral seyahat gerçekleştirebilmesi için belirli yöntemler kullanması gerekmektedir. Bu yöntemlere geçmeden önce şunu belirtmek isterim ki; astral seyahatin en büyük düşmanı korkudur. Astral seyahate geçiş sırasında vücudumuz belli bir tepkiler vermeye başlar. Bazı insanlar bu tepkilerden korkar ve asla deneyim yaşayamaz, bazı insanlar ise bu deneyimi yaşar fakat ruhları ayrıldıktan sonra dışarıdan vücutlarını görür ve korkuya kapılır. Her iki durumda da ruh vücuda geri döner ve astral denemesi başarısızlıkla sonuçlanır.

scole-deneyi

Konu hakkında en fazla araştırma yapmış kişilerden biri Robert Monroe’dür. Halen Amerika Birleşik Devletleri’nde Monroe Enstitüsü adıyla bilinen bir kurum bu konu hakkında çalışmalarını sürdürmektedir.

Robert Monroe

Astral seyahat yapmanın sayısız metodu vardır fakat biz en fazla kullanılan metotlara değineceğiz. Bu metotlara geçmeden önce başarılı bir astral deneyim elde edebilmek için yapmamız gereken ön hazırlıklardan bahsedelim.

 

Astral Seyahat Hazırlık Aşaması:

Vücudunuzu rahatsız eden tüm aksesuarları çıkartıp göz kapaklarınıza direk Işık gelmeyecek şekilde odayı kararttın. Başınız kıbleye gelecek şekilde sırt üstü yatın, elbiselerinizi çıkarttın fakat vücut ısınızı normal seviyede tutacak şekilde ayarlayın. Nerede ve hangi zamanda olursa olsun mutlaka rahatsız edilmeyeceğinizi bildiğiniz bir yerde rahatlama durumuna gelin. Nefesinizi yarım açık dudaklarınızdan alıp verin.

rahat uyku

 

Astral Seyahat Teknikleri:

1-KLASİK YÖNTEM: Rahatlama ve Uçma Arzusu

Ayağınızdan alnınıza kadar vücudunuzu nokta olarak düşünün ve zihinsel gücünüzle, bedeninizin bir metre yukarıda olduğuna odaklanın. Astral bedeninizin alın kısmının, vücudunuzun ayak hizasına gelecek şekilde ileriye gittiğine odaklanın. İleriye doğru kalktığınızı ve ayaklarınızın üzerinde doğrulduğunuzu düşünün ve buna odaklanın.

astral-seyehat-beden

 

2-TERS ALGI: Beyin Aldatmacası:

Kuzeye doğru yatış pozisyonunuzu, güneye doğru yatmış gibi düşünerek beyninizi aldatmaya çalışın. beyniniz devamlı kuzeye doğru olduğunuzu ispatlamaya çalışacaktır. Beyninizi inandırdığınız anda titreşimlerle beraber yükselmeye gerçekleştin. Yükselmede zorluk çekiliyorsa her nefes alışverişinizde biraz daha hafifleyip yükseldiğinize odaklanın.

ters-yatis-astral

Yükselmenin diğer yolu ise yukarıda asılı bir ipi çektiğinizi düşünmektir. Eğer titreşimler halen oluşmamışsa ipi her çektiğinizde belli bir rahatlama ve titreşimler meydana gelecektir. Ayrılma tam olarak gerçekleştiğinde görüntüler ve uğultular başlayacaktır. Artık yapmanız gereken tek şey düşüncelerinize hakim olmak ve uçuş provalarıdır.

 

3-YARDIMCI ETKENLER: Ses Dalgaları

Monroe Astral Seyahat araştırma Merkezi’nin yaptığı araştırmalar sayesinde binlerce kişi onların verdiği kasetleri ve CD’leri dinleyerek beden dışı deneyimleri gerçekleştirmişlerdir. Bu programı veya sesleri internette rahatça bulabilirsiniz. Binlerce insan bu yolla ilk asla deneyimini yaşamıştır.

ses mixer

 

4-HİPNOZ: Etki Yöntemi

Hipnoz ile astral seyahat bilinen en etkili yoldur fakat hipnoz sırasında bilinçaltı ortaya çıkacağından sonucun gerçekten de astral seyahat mi yoksa beynin bir oyunumu olduğu kesinlik kazanmaz.

hipnoz

 

5-SU ALTI YÖNTEMİ: Kurtulma

Yeterli şekilde konsantre olmanıza rağmen ve bedeninize sıkışıp kalmış ve astral çıkış yapmakta zorlanıyorsanız kendinizi su altındak düşünün. Yavaş yavaş nefesiniz azalıyor ve mutlaka yukarı çıkmanız gerek, ayağınıza dolanan yosunlardan  kurtulabilmek için çabalıyorsun bir yandan azalan nefesiniz ve yukarı çıkma isteğiniz sizi birden vücudunuzun dışına atacaktır.

su alti

 

6- HEDEFLEME: Arzu Etme

Astral seyahatı deneyecek kişi, Kendi evinden bir cisim seçmeli ve onu derin bir şekilde düşünmelidir. Bu bir sanat eseri veya çok sevilen bir eşya olabilir. Gözlerinizini ne zaman kapatsanız net bir şekilde canlandırabileceğiniz dereceye gelene kadar çalışmalısınız. Bununla birlikte bazı sakin zamanlarınızda, bu cisimle olma isteği pratikleri yapmalısınız. Sonuç olarak ortada ulaşılması seçilmiş bir hedef ve ona ulaşmak için beslenen güç ortaya çıkmıştır. Bu da astral seyahat yapmanızı daha da kolay hale getirir.

dunyanin_kaderi_bulus

 

Astral Seyahat Kendi Kendine Meydana Geldiği Durumlar Nelerdir?

Bayılma, ağır hastalık, ağır uyku hali, ani şoklar ve trafik kazası gibi etkiler sonucunda istem dışı astral ayrılmalar meydana gelebilir. Kişiler genelde bu durumda bir anda kendilerini beden dışında bulurlar fakat durumun farkına varmadan bedenlerine geri dönerler.

Normal uyku halinde de bu ayrılmaların yaşanması sonucunda rüyalar görürülür. Uyku sırasında düşme, uçma gibi etkiler istem dışı yapılan astral seyahatin belirtisidir.

ucma deneyimi

 

Ayrılma Sırasında Neler Hissedilir?

vücudunuzdaki tüm kasların ve hücrelerin uyuştuğunu hissedeceksiniz. Kulakta uğuldama tüm vücutta karıncalaşma, baş dönmesi ya da vücudun spiral bir şekilde dönmeye başlaması çıkış belirtileri arasında sayılabilir.

Hafifleme hissi oluştuğunda nefes sisteminizi bozmadan nefesini tuttun ve devam edin. Eğer çıkış başarılı olmadıysa tekrar yeni belirtileri bekleyin. Unutmayın ki astral seyahatta başarıya ulaşmak sabır işidir, ilk deneyimi yakalama süreci kişiden kişiye değişmekle beraber sandığınız kadar çabuk gerçekleşmeyebilir.

ruyalar32

 

Astral Seyehat ile Lucid Rüya Arasındaki Farklar Nelerdir?

Daha önceki yazımızda Lucid rüyaların ne olduğunu ve lucid rüyaların nasıl görüleceğinden bahsetmiştik. İlgili konuya buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi bu iki yakın olgunun farklarından bahsedelim.

Astral seyahat ile Lucid rüya birbirine karıştırılmamalıdır. Lucid rüyayı kendi zihninizde yaşarken astral seyahati farklı bir boyutta, gerçek deneyim şeklinde yaşarsınız. Lucid Rüya bilimsel olarak kanıtlanmış olup astral seyahatin henüz somut bir dayanağı yoktur. Astral seyahat yaşayanların deneyimlerine ve parapsikoloji ile uğraşan kişilerin iddialarına dayanmaktadır.

Lucid Dream8

 

Astral Seyahatle İlgili En Büyük Kanıt Piri Reis’in Haritası Olabilir mi?

Ülkemizde astral seyahati savunanlar, Piri Reis’in haritasını kanıt olarak göstermektedir. Piri Reis’in haritasının sınırlarının günümüzde dahi çözülememiş olması, çizildiği dönemden çok daha ileri zamanlarda keşfedilen kıtalar ve yer şekillerinin haritada bulunması ve harita üzerinde bir takım hayali varlıkların tasvir edilmiş olması, Piri Reis’in astral yolculuk yaptığı iddialarını gündeme getirmektedir ama unutulmamalıdır ki bu haritanın çizimi konusundaki iddialardan sadece biridir.

piri-reis-haritasi-kitalar

 

Astral Seyahatın Sakıncaları Var mıdır?

Buraya kadar anlattığımız her şey oldukça eğlenceli ve fantastik gelmiş olabilir fakat astral seyahat göründüğü kadar eğlenceli olmayabilir. Astral seyahat sırasında farklı bir boyuta geçmiş olursunuz. Normal hayatımızda göremediğimiz ve görmemiz gereken varlıklarla karşılaşabiliriz. Astral deneyimcilere göre bu varlıklar bile zarar veremez ama korkuya kapılmamıza sebep olurlar. zihnimizi bulandırmak için bazı oyunlar oynayabilirler. Bu olumsuz deneyimler psikolojimize de zarar verebilir.

ruyalar17

 

korkubilimi.com
Korkubilimi.com sitesinde bulunan içeriklerin telif hakları korkubilimi.com yazarlarına ait olup kaynak göstermeden ve içeriğin bulunduğu www.korkubilimi.com adresine bağlantı verilmeden kopyalanamaz veya bir bölümü kullanılamaz. Kaynak göstermek ve bağlantı vermek koşuluyla içerikler kullanılabilir.

1 YORUM

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.