Oyuncaklar şirinliği ve çocukları eğlendirme, hatta ve hatta kimi zaman yetişkinleri büyülemeleri ile bilinen işlevsel gereçlerdir. Bu güzel ve kulağa hoş gelen tanımın ardından bugün inceleyeceğimiz şirin,küçük kimi zaman zihin gücümüz ile somutlaştırdığımız tatlı nesneler bir anda ürpertici, korkutucu ve hatta tehlikeli varlıklara dönüşüyor.

İsimsiz Singapurlu Bebek

Güzel bir Pazar sabahına aynı güzellikte bir kahvaltı ile başladınız, haftanın son gününü değerlendirmek için kendinizi sokağa attınız, güzel hava güzel geçen gününüzü taçlandırmaya devam etti. Fakat o da ne yaklaşık 50 yıllık bir çınarın altında gözleri bağlanmış tüyler ürpertici, korkutucu bir bebek! Şaka gibi ama gerçek bu garip olay Singapur’da yaşandı. Detaylar daha da korkunçtu, alınan bilgilere göre bebeğin gözünün bağlı olmasının sebebi takip yeteneği. Eski sahibi bebeğin tekrar kendisini bulmaması için bebeğin gözlerini bağlamış. Eski sahibinin dediklerine göre ise bebeğin göz bağını açan kişi bebeğin yeni sahibi olacak ve nereye giderse gitsin yeni sahibinin peşini bırakmayacak. Başka bir bilgiye göre ise bebekten 30 yaşında bir kadının sesi geliyor!

Dört Kuşaktır Lanetli Bebek Joliet

Anna Joliet dört nesildir aynı aileye eşlik ediyor, gözleri bir hayli ürkütücü olan bu bebek mensubu olduğu aileyi dört nesildir hedef almakta. Ailede genelde iki çocuk yapılıyor eğer üçüncü çocuk yapılırsa ve erkek olursa yeni bir lanet baş gösteriyor ve bu lanete göre ailede doğan erkek çocuklar doğumun üçüncü gününde hiç bilinmeyen bir sebepten ötürü hayatlarını kaybediyor. Başta bunun tesadüf olduğunu düşünen aile, sonrasında bunun tesadüf olmadığını anladı.

Ailenin yaşadığı bu lanet, anlatılanlara göre bununla sınırlı değil; ailede doğan ve üçüncü gün hayatlarını kaybeden bebeklerin ruhları Anna Joliet bebeğin yapay bedeninde hapsoluyor. Peki bu aile böyle bir bebeğe neden ve nasıl sahip oldu? Lanetin başlangıcı büyük annelerinden süregeliyor, büyük annelerinin kıskanç bir arkadaşı bebeği söylentilere göre büyü ile donatıyor ve hediye ediyor. İşte lanet bugünden sonra başlıyor ve hala da devam ediyor. Peki aile neden bebekten kurtulmuyor ya da yakıp, zarar verip laneti üzerinden atamıyor? Bunun cevabı ise bebek üzerinde yapılan büyüde gizli. Büyüyü yapan anneannenin kıskanç arkadaşı bebeğe herhangi bir zarar gelmesi durumunda büyünün lanetinin katlanarak, şiddetlenerek devam etmesini düşünmüş. Aile bu bebekten kurtulamaz eğer kurtulursa lanetler çığ gibi artar.