Amerikalı bir sanatçı olan Skye Lim, uzunca bir süre depresyonun etkisinde kaldı. Depresyonda olduğu dönemlerde kendini hayattan soyutlayan skye için hayat hiçbir şey ifade etmiyordu.

Geçirmiş olduğu ağır depresyon döneminde dikkatini en çok çeken şey ise hissizlikti. Hiçbir şeye sevinemiyor ve hiçbir şeye üzülemiyordu. Skye, hayatının en karanlık dönemini şöyle anlatıyor: “Acınası bir haldeydim fakat hiçbir şey hissetmiyordum. Nadir de olsa hissedebildiğim tek duygu kızgınlıktı. Kendimi toplumdan soyutladım ve bu süreçte değer verdiğim herkesi kaybettim.”

Uzun bir süre geçirdiği depresyon tedavisinin ardından sıkıntılı süreci atlatan Skye, artık kendisini daha iyi hissettiğini fakat hala depresyonun etkisinden tam olarak kurtulamadığını belirtti. Depresyon döneminde yaşadığı buhranı sözcüklerle yeteri kadar anlatamayacağını söyleyen skye, bunu ifade etmenin en güzel yolunun sanatı olduğuna karar verdi ve çizdiği illüstrasyonlarla o günleri net bir şekilde betimledi.

Depresyon geçiren bir insan neler hisseder? işte bunu en güzel şekilde açıklayan 13 illüstrasyon:

 

1.

depresyon nedir

 

2.

depresyon hakkında

 

3.

depresyonun belirtileri

 

4.

depresyon korku

 

5.

depresyon bilimi

1
2
3
PAYLAŞ
Cem Arbag
Bilim ve teknoloji aşığı; eski eğitimci ve bankacı, şimdi ise araştırmacı yazar ve web yöneticisi ayrıca iyi bir Pink Floyd dinleyicisi. "Bir yerlerde inanılmaz bir şey keşfedilmeyi bekliyor."

3 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here