Aghoriler
Aghoriler

Cannibalism Nedir?

İnsanoğlu tarihin tozlu sayfalarından günümüze kadar birçok çeşitli akımların içinde bulunmuştur. Bunun en sadistçe olanlarından biri Cannibalism akımıdır. Bu akım yamyamlık ve cinselliği bir arada bulundurarak yaşam tarzına entegre etmeye çalışır. Dünya düzeni değişmeye başlaması, toplumların daha uyumlu yaşaması için oluşturulan yasalar bu akımın önünü bıçak gibi kesse de bu akımın köklerinden doğan bir geleneği kendine adet edinen ürkütücü bir kabile, günümüzde Hindistan sınırları içerisinde yaşamaktadır. Bu kabilenin adı ise Aghori kabilesidir.

Aghori Kabilesi
Aghori Kabilesi

Aghori Kabilesi

Hindistan’da korkulan bir kabile olan Aghoriler tapınaklarda yaşayan ve ilginç bir felsefeye sahip olan topluluktur. Bu kabilenin inanışlarına göre, Şiva adlı Hint Tanrısına taparlar. Topluluğun amacı tanrının yarattığı muhteşem düzen içinde kötülükten arınıp mükemmeliyete ulaşmaktır. Üç temel aşamalı bir inanış sistemlerinde düz mantık oldukça sık görülmektedir. Birinci esas, tanrı ve tanrılar mükemmeldir. Görülen ve görülmeyen her şeyin yaratıcısı tanrıdır. Tanrı yarattığı için her şey olağan üstü mükemmelliğe sahiptir. Bu yüzden tanrılara layık olabilmek için çeşitli dini ritüeller oluşturulmuştur. Bu ritüeller çoğu kişi tarafından iğrenç ve pis olarak algılanırken Aghoriler için böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü Dünya, tamamen tanrının eseridir ve olan hiç bir şey iğrenç veya kötü olamaz.

Bu nedenle insan eti yemek oldukça normaldir. Ölen insanların bedenleri yakılarak kül hale getirilir. Sonrasında bu küller bedene sürülür. Ayrıca birçoğumuzun midesinin kaldırmayacağı dışkı yeme olayı Aghori Kabilesinde oldukça normal bir durum. Dışkısını veya cesedini yedikleri insanın yeteneklerinin kendilerinde can bulacağına inanıyorlar. O yüzden başka birinin kafa tasından yapılmış kaseler içerisinde dışkı yeyip, idrar içerler.

Genellikle geceleri ortaya çıkan kabile üyeleri, Hindistan’da birçok kişinin korktukları kişilerdir. Toplumla en az seviyede bağlantılı bir yaşam süren Aghoriler, bir şeyi kötülemek veya onu iğrenç olarak nitelemek, mükemmelliğin yaratıcısı tanrılara saygısızlık olacağından sınırları zorlamaktadırlar. Yaptıkları her ne kadar kabul edilemez ve sınırları zorlayıcı olsa da günümüzde çok değişik ritüel sahibi kabileler ve topluluklar bulunmaktadır.