Şili Deniz Kuvvetleri tarafından kaydedilen UFO görüntüleri, dünya dışı ziyaretçilerin varlığını ve UFO fenomenini bir kez daha gündeme getirdi.

Söz konusu tanımlanamayan cisim tam 9 dakika 12 saniye boyunca kayıt altına alındı.

Şili Deniz Kuvvetleri, ileri teknoloji askeri iletişim araçlarıyla UFO ile bağlantı kurmaya çalıştılar fakat  bu girişimlerine cevap alamadılar. Deniz Kuvvetleri Komutanı nesneyi; hareketli bir aks ile ortadan birbirine bağlanmış ve ışık saçan iki oval yapıdan oluştuğunu belirtti.

Aslında olay 2014 yılında gerçekleşti. Görüntüler Şili Deniz Kuvvetlerine ait bir helikopter tarafından kayıt altına alındı. Uzun ve kapsamlı bir soruşturma sonrasında yetkililer, görüntülerin tasnif edilmesine karar verdiler.

Bildiğiniz üzere Şili parlementosu, UFO araştırmalarının önemini kabul etmiş ve bu gibi olayların araştırılması için “CEFAA” adını verdikleri resmi bir araştırma merkezini hayata geçirmişlerdi. CEFAA tarafından 2 sene boyunca incelenen ve 9 dakikadan fazla süren videoda, ortadan bir aksla birbirine bağlanmış ve ışık saçan iki küre görülmekte. Bu cisim olabildiğince sessiz olmasının yanısıra etrafına yüksek miktarda ısı saçtığı yapılan araştırmalar sonucu belgelenmiş durumda.

Olay, 11 Haziran 2014 tarihinde, Şili Deniz Kuvvetlerine ait Airbus Cougar AS-532 tipinde bir helikopterin rutin devriyesi sırasında yaşandı. Saat 01.52 sularında, 4.500 fitte devriye gezisini gerçekleştiren helikopter mürettebatı tanımlayamadığı bir nesne ile karşılaştı.

Yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta olan cismi çıplak gözle görebilen mürettebat aynı cismi radarlarında göremiyorlardı. Bu nedenle durumu Santiago’daki ana radar üssüne (DGAC) bildirdiler fakat radar gemisinde bulunan personeller tanımlanamayan cismi çıplak gözle ve kızılötesi kameralarıyla görmelerine rağmen radarda tespit edemediler.

Neyse ki UFO görüntüleri, mürettebat tarafından kızılötesi kameralarla kayıt altına alındı ve böylelikle resmi yetkililerce, UFO’larla ilgili elde edilmiş resmi belgelere bir yenisi daha eklendi.

CEFAA Genel Koordinatörü General Ricardo Bermúdez, görüntülerdeki cisimle ilgili şu açıklamaları yaptı: ” Görüntülerdeki cismin ne olduğunu bilmiyoruz fakat bildiğimiz tek birşey var o da cismin ne olmadığı! Kesinlikle diyebiliriz ki; bu uçan cisim konvansiyonel (geleneksel, dünyevi)  bir nesne değil.”

Şili Deniz Kuvvetleri tarafından kaydedilen UFO görüntülerini, aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Son dönemlerde dünya dışından alınan sinyaller, Antarktika’da yaşanan heyecan verici keşifler ve artan UFO gözlemleri gibi gelişmeler; çok yakın bir zamanda yaşayacağımız değişikliklerin müjdeleyicisi olacak gibi görünüyor.

Referanslar: CEFAA – Huffington Post

1 YORUM

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.