Kara Şövalye Uydusu Dünya’nın etrafında dönen, nerden geldiği bilinmeyen bir uydudur. İlk olarak 1899 yılında Nikola Tesla’nın kendini tekrarlayan belirsiz ama güçlü bir radyo sinyali aldığı, bu sinyalin bir uydudan geldiğine inandığını bulgularıyla birlikte bir konferansında açıkladığı bilinmektedir. Uzunca bir süre Tesla’nın keşfettiği bu sinyallerin Kara Şövalye uydusundan geldiğine inanıldı. Ancak daha sonradan anlaşıldı ki Tesla’nın sinyallerini Pulsarlardan geliyordu.

1920’de amatör telsizciler de benzer sinyaller keşfetti.

1928 yılında Norveç Oslo’dan uzaya kısa dalga yayınımı denemeleri yapan bilim adamları da uzun zaman gecikmeli yankı sinyalleri (LDE) almaya başladılar. Gönderdikleri yayınımlara karşılık olarak birçok sinyal aldılar ancak sinyalleri çözemediler.

1945’te gazeteler ABD Hava Kuvvetlerinin bir haberini yayımlayınca durum anlaşıldı. Haberde dünyanın yörüngesinde hareket eden iki uyduya saptandığı bildiriliyordu. Ancak o yıllarda hiçbir ülke 15 ton ağırlığında bir uyduyu yörüngeye oturtacak kadar gelişmiş değildi.

1960lara gelindiğinde hem ABD hem de Sovyetler Birliği yörüngeye araçlar yerleştirmişti. 11 Şubat 1960’da bütün gazeteler endişe verici bir haberi yayınladı; yörüngemizde başka birilerine ait başka bir şeyler vardı.

Habere göre cisim ekvatora 79 derece açılı bir yörüngede dönüyordu ve tam bir turunu 104 dakika da tamamlıyordu.

Duncan Lenna 1928’deki eko gecikmelerini haritaladı ve bunların Boötes Burcu şeklini oluşturduğunu buldu. Ayrıca gecikmeli yankı sinyallerini (LDE) çözmeyi başardı.

Sinyallerde:

“Buradan başlayın, evimiz Epsilon Boötes’dedir. O bir çift yıldız sistemidir. Biz yedi gezegenli sistemin altıncısında yaşıyoruz…”

Lenna keşfini 1972’de yaptığında gökteki yıldız sistemi belirtilen yıldız sistemindeki gibi değildi. Böylece Lenna uzayı geriye doğru inceleyerek Epsilon Boötes için yapılan haritanın 13.000 yıl önceki Epsilon Boötes ile çakıştığını gördü. Yani bu uydu tarih öncesinden beri yörüngemizdeydi.,

NASA bunun basit bir uzay çöpü olduğunu iddia etse de ilk defa 1998’de elde ettiğimiz görseller buna karşı çıkıyor.

Kara Şövalye Uydusunun uzaylılar tarafından yörüngeye oturtulması teorisi dışında bir teori daha vardır; bu uydu 13.000 yıl önce Pakal adlı bir Maya kralı tarafından inşa edildi ve yörüngemize yerleştirildi.

1 YORUM

  1. Bir kere uzaya cikilamadi çünkü gok kubbe gecilemiyor çok sert..ve bu uydu var doğru ama dünyanın içinde..bütün uydular dünyanın içinde bu yüzden uzay çöpü yok..uydular Caglar öncesinden de vardı bunları kayıp gelişmiş 30 kıta uygarliklarindan biri yaptı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.