ORTA ÇAĞ AVRUPASI

İtalyan filozof, rahip, gökbilimci ve okültist Giordano Bruno 17 Şubat 1600 Yılında engizisyona “Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı’yı kullanırlar.”

post-2-5-in-religious-art-11

Diyerek son sözünü söylemiştir. Engizisyon heyetide şehir meydanında yakılarak idam edilmesine hükmetmiştir suçu ise dünyanın evrenin merkezi olmadığını ve kozmosun hayatla dolu olduğunu izin verilirse bunu kanıtlayabileceğini söylemesidir.

Leonardo-da-vinci-and-creative-thinking

İdamın ardında brunonun tuttuğu kaytlara ve eserlere vatikan tarafından el koyulmuş, bir çoğu imha edilmiş kalanlar ise öğünden beri vatikanın arşivlerinden asla gün yüzüne çıkartılamamıştır. Peki Galileo Galile ve kopernikle aynı iddialarda bulunan ve aynı kaderi paylaşan bruno evrene dair verdiği çarpıcı  bilimsel verileri nereden ve nasıl elde etmiş veya o dönemin teknolojisi ile asla öğrenip gözlemleyemeyeceği bu bilgileri hangi varlıklar ile iletişim kurarak öğrenmiştir?

Bu soruların cevapları belkide batı portekizde küçük bir köyde yaşanan bir hikayede yatıyor olabilir.

  1. Yüzyılda papa 5. Poul bazı kilise belgelerinin vatikandan dışarıya mühürlenerek çıkarılmalarını ve başka hiç kimseye gösterilmemelerini emretti.34-years-since-the-assassination-attempt-of-Pope-John-Paul-II-Universe-StarsBu kısıtlamalar ancak 1881’de gevşetildi. Ancak bugün bile vatikanın gizli arşivlerine sadece papa ve 2 yardımcısından başka hiç kimse ulaşamamaktadır. ayrıca Vatikanın ABD ve Romada 24 saat çalışan 2 adet devasa boyutlarda teleskopu bulunmaktadır. Sizce Vatikan gibi bir kurum bu teleskoplarla ne bulmayı ummaktadır? Veya neyi araştırmaktadır?

İşte bu arşivlerde Fatimanın mucizesi ile ilgili hiç gün yüzüne çıkartılmamış bilgilerde yer alıyor.
1917’de Portekizin estremadudo bölgesinde ki Fatima köyünde 3 küçük çocuk bakire Meryem olduğunu söyledikleri birinden mesajlar aldıklarını iddia ettiler. Bir anda bölgeye 70.000 kişi akın etti. Hava kapalı ve yağışlıydı. Ancak birden bire bir ışık huzmesi havayı aydınlattı o gün orada bulunan herkes gümüş renkli dönen bir daire gördüklerini ifade ettiler.

1917-fatima

Çocuklar bu daire ile uzun süredir iletişimdeydiler. Daire çocuklara dünya’ya iletilmesi için 3 mesaj verdi ancak vatikan tüm bilgiye el koydu. Yakın tarihte papa ilk iki mesajı açıkladı ancak 3. Mesajı açıklamayı red etti.

 

  1. Mesaj Mehmet Ali Ağcanın papaya gerçekleştireceği suikast. (Ki papa kendi ağzıyla açıklayarak Meryem ana bu sayede neredeyse yüzyıl öncesinden beni kutsayarak hayatımı kurtardı demiştir.
  2. Mesaj ise II. Dünya savaşının yaklaştığıdır. Unutulmamalıdır ki Savaşı başlatan nazi Almanyası’nın kurucu çekirdeği olan Thule isimli gizli tarikat dünya dışı yaşam formları ile iletişim içinde olduklarını ve bu savaşı onların emrettiğini açıklamıştı. Belkide dünya dışı yaşam formlarındada aynı insanlardaki gibi karşıt görüşlerde olan farklı gruplar klişe şekilde bahsetmek gerekirse iyi ve kötü olanları mevcuttur.TamamShud-Verse46Similarities

Leonardo DA Vinci, Michelangelo, Raffaello ve Tiziano gibi tarihe mal olmuş bir çok ünlü sanatçı ve bilim adamının ön plana çıktığı 14. Yüzyılın sonuyla 16. yüzyıla kadar olan süreci kapsayan Avrupada ki rönesans döneminde bilim alanında, sanat alanında çok önemli gelişmeler yaşandı. Dinsel bağnazlıklar yerini, yeni ve gerçekçi düşüncelere ve bilimin saf gerçeklerine bıraktı. Bu dönemde de gerek yapılan ünlü portler olsun gerekse yazılan kitaplar ve makaleler olsun hepsinde ufo fenomeninin izlerini açıkça görebilmek mümkündür.