Küçüklüğümüzde oynadığımız oyunlardan olan saklambaç,seksek,yakar top bizim için adeta olimpiyat havasında geçerdi. Gayette keyif alırdık rekabet,kazanma isteği ve galip tarafın aldığı insanlık için küçük taraf için büyük ödüller. Yeni jenerasyon bunlarla pek ilgili değil gibi, hatta öyle ki camcılık mesleği oyunların sokaktan eve taşınmasından sonra piyasada değer kaybetti! Şimdikiler oyunlarda rekabetten çok korku,gerilim,adrenalin istiyor bu yüzden de internette dolaşan paranormal oyunları tercih ediyorlar. Oyunların gerilim,korku ve adrenalin içerdiği bir gerçek fakat verdiği haz kadar zararda var tabii ki. Bu yazımızda oynayanı ölüme sürükleyecek paranormal oyunları işleyeceğiz.

Bloody Mary

Oyun, çoğu dizi ve filme ilham kaynağı oldu, öyle ki oyunun içeceği bile var. Oyun en basit paranormal oyunlardan biri. Yapılması gereken tek işlem gece vakti aynanın karşısına geçip üç defa “Bloody Mary” demektir. Bir sonraki adımınız ise işin en zor kısmı; beklemek. Bloody Mary’nin gelme ihtimali tabi ki çok düşük fakat oyunu oynayan insanlar gaipten görüntüler gördüğü için psikolojileri bozulup intihara meyilli hale dönüşebilirler.

Bloody Mary filminden bir kare.

 

 Kayıp Bebeğin Ruhu

Oyun için gerekli malzemeleri çok rahat bulabilirsiniz. İlk ihtiyacınız olan şey doldurulmuş bir bez bebek. Bebeğin ayak bölgesini keserek içinde ki malzemeyi boşaltmamız gerek ve boşalan malzeme yerine pirinç koyup ardından kestiğimiz yeri kırmızı bir iple bağlayarak bebeğin etrafını kırmızı bir iple sarıyoruz. Bebeğe bir isim verip önceden doldurduğumuz küvete yada su dolu bir kaba koyuyoruz. Daha sonra televizyonu açıp küvete doğru ilerliyoruz muhtemelen bebek artık küvette değildir. Kısa bir aramadan sonra bebeği bulduğumuzu var sayalım onu boş bir alanda üstüne tuz dökerek yakın ardından televizyonunuza bakın. Kayıp bebeğin ruhunun yaydığı enerji televizyonunuzun dalgalarını etkileyecektir. Oyun ruh sağlığı için tehlikelidir. Paranoyak özelliği yaratarak kişilerin kendine zarar vermesine yol açabilir.

Gece Yarısı Oyunu

Bu paranormal oyun en tehlikelisi desek yanılmayız. Bu oyunda malzemeler önce ki oyunlarda olduğu gibi kolay bulunabilir. İhtiyacınız olan bir adet kağıt, mum,tuz ve biraz cesaret! İlk adım olarak kağıda tam ismimizi ad ve soyad olarak yazıyoruz ardından kağıda bir damla kan damlatın ve kanın iyice kağıda işlemesini bekleyin. Şimdi kapıyı açarak kağıdı dış kapının önüne koyun ve mumu yakarak kağıdın üstüne istifleyin. Artık kapıyı kapatıp olacaklara şahit olma zamanı! Kapıyı saat tam gece yarısı 20 kere tıklatın ardından kapıyı açıp mumu üfleyip içeri girin tabi ki bu sırada ortam karanlık olmalı elinize bir mum alabilirsiniz, mumu yakarken zorluk çekerseniz Gece Yarısı Adamı yakınlarınızda demektir! Mumu 10 saniye içinde yakamazsanız hemen önceden söylediğimiz tuzu etrafınıza bir çember oluşturacak şekilde dökün ve çemberin merkezine geçin çünkü Gece Yarısı Adamı tuzun ötesine geçemez. Gece Yarısı adamı sizinle dalga geçmeyi sever size halisülasyonlar gördürecek ve akıl sağlığınıza zarar verecek. Gece Yarısı Adamının geldiğini ortamda sıcaklık oluşmasından, çürük yumurta kokusu gibi pis kokular gelmesinden ve siyah bir gölge oluşmasından anlayabilirsiniz. Eğer bu belirtileri hissederseniz tuzdan daire içinde saat 3.33’e kadar kalmanız gerekmektedir. Saat 3.33’e kadar dayanabilirseniz Gece Yarısı Adamı evinizi terk edip sizi rahat bırakacaktır. Fakat şunu unutmayın Gece Yarısı Adamı sizi hep izleyecek…