Aradan geçen zaman içerisinde 3 arkadaşta bayılmalar ve tansiyon sorunları başlamış hastahanede 3′ üne de epilepsi teşhisi konulmuştur.

Ancak baygın geçirdikleri süre zarfında önce bayılanın kasabada ki parka giderek diğerlerinin gelmesini beklediğini  burayı daimi buluşma noktası yaptıklarını değişen kasabanın sokaklarını keşfe çıktıklarını her yerin duman ve külle kaplı olduğunu yaşayan hiç kimseyi etrafta görmediklerini doktora anlatmışlarsada deli damgası yemekten çekinerek daha sonra susmuşlardır. Yinede bu anlatmlardan bazıları yangından kurtarılan hastane raporlarında açıkça ifade edilmektedir.

Silent Hill 68

3 arkadaş her geçen gün gerçek dünyadan kopmaya başlayarak günden güne trans halindeyken yaptıkları buluşmalara kenetlenmeye başlamış, dış dünyaya ise normale döndükleri izlenimini uyandırmaya gayret gösteriyorlardı. Ancak üçüde yaşadıklarının ne kadar gerçek olduğu konusunda hem fikirdi ve bir deneme yapmaya karar verdiler. Buna göre tekrar transa girdiklerinde kasabanın biraz dışında bulunan ve altında hep buluştukları ağaca isimlerinin baş harflerini kazıyacaklar ve transtan çıktıklarında gidip ağaca bakacaklardı. Öyle de yaptılar. Daha sonra uyanıp normal hayata döndüklerinde 3 genç soluğu ağacın başında aldı. Ağacın tüm yaprakları dökülmüş, ve trans halindeyken çizdikleri baş harfleri ağacın üzerinde öylece durmaktaydı. 1961 yazına gelindiğinde John ve Brain yüzerken boğularak ölmüştür. Ancak cesetleri hiçbir zaman bulunamamıştır günümüzde kasaba mezarlığında bulunan mezarları ise sadece mezar taşından ibarettir. Peter ise tek başına trans yaşamaya devam etmiş bir süre sonra hastaneye yatırılmıştır.. Son hastaneye yatışında girdiği bir transta kasabada üçgen demir bir maske takan iri yarı bir adam gödüğünü bu adamın onu öldürmek istediğini, onu kasabanın okulunda, hastahanede, parkta kovaladığını söylemiş. Ve eğer transtayken başına bir şey gelirse gerçek hayattada öleceğini doktorlara anlatmıştır. Doktorlar ise bu adamdan nasıl kurtulduğunu sorduklarında peterin cevabı  Aziz Mary Kilisesine sığındığı bu adamın içeriye giremediği şeklinde olmuştur. Peter’ın akibeti hakkında başkaca bir bilgi bulunmamaktadır.  Ancak kasaba mezarlığında peterin bir mezarıda yoktur. Günümüzde kentralyaya giden araştırmacılar bu ağacın önünde mutlaka bir fotoğraf çekinmeyi adet haline getirmiştir. Ve 3 arkadaşın baş harfleri halen ağacın üzerinde durmaktadır.

Silent Hill 44

3 arkadaş ayrıca Carolina Watson’unda sınıf arkadaşıdır.

Burda kaldık;

1962 yılı mayıs ayında birikmiş çöpler yakılırken kömür madenlerinden bir tanesine nasıl olduğu günümüzde halen bilinmeyen bir ateş sıçradı ve bu ateş dev bir yer altı yangınını başlattı. Karbon Monoksit, Kükürt dioksit ve metandan oluşan ölümcül bir karışım toprağı ve yolları yararak yer yüzüne çıkmaya başladı. kasaba duman ve kül yağmurunun altında kaldı. 1979 yılında bir çatlakta yapılan ölçümde 180 derece ısı görülmüştür.  Amerikan Maden Odası verilerine göre yer altında 250 yıl daha yangını devam ettirebilecek kadar kömür rezervi bulunmaktadır.

Silent Hill 59

David DeKok 1986’da kasaba hakkinda sunlari söylemisti:

“Orasi hiçkimsenin yasayamayacagi bir yer. Merkür’den daha sicak, havasi Satürn’ünkinden daha zehirli. Alevlerin merkezinde sicaklik bin dereceyi(Fahrenayt) geçiyor. Ölümcül karbon monoksit bulutlari ve taslarin arasindan sizan diger gazlardan bahsetmiyorum bile”

Yangının başlamasıyla kasaba sakinlerinin büyük kısmı ölmüş, bir çoğu ise başka kasabalara göç etmiştir. O tarihten beri kasabayı araştırmak için veya sadece meraktan gezmek için giden toplam 329 kişiden bir daha asla haber alınamamış ve cesetleri dahi bulunamamıştır. 1992 Yılında Amerikan hükümetince kasaba kayıtlardan çıkartılmış, posta kodu silinmiş, kasaba ile ilgili televizyonlara yayın yasağı getirilmiş. Ve tüm bilgi belge ve raporlara mahkeme kararı olmadan erişilmesi yasaklanmıştır.

Ayrıca pensilvanyadan çıkarak kasabaya kadar ulaşan 61 nolu ana yol açık olmasına rağmen yol haritalarından kaldırılmıştır. Kasabaya yaklaştıkça 61 nolu otoyolun kenarındaki çatlaklarda halen dumanlar çıkmaktadır. Günümüzde kasabada tahrip olmamış yer yok denecek kadar az olsada ilginç şekilde 1911 yılında kasabaya inşa edilen aziz mary kilisesi ve 4 ayrı kasaba mezarlığı iyi durumdadır.

Centralya bugün de halen için için yanmaya kül ve sisin arasında sırlarını saklamaya devam etmektedir.

Çok Özel Silent Hill Fotoğraf Galerisi İçin Sonraki Sayfaya Geçiniz. Kasabanın orijinal fotoğraflarını bu galerimizde bulabileceksiniz!

1 YORUM

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.