Tarihin gördüğü en büyük diktatörlerden biririsi olan Adolf Hitler 20 Nisan 1889’da Brounnan Avusturyada dünya’ya gelmiştir. Babası gümrük memuru Alois,  annesi ev hanımı Klara Hitler’dir. İlk sevgilisi bir Avusturya yahudisidir.

Hitler orta öğretiminin ardından sanat akademesine girmek için Viyanaya yerleştiysede başarılı olamamıştır. Bir süre sonra 1. dünya savaşının patlak vermesi ile orduya yazılarak cepheye gitti.
Cephede bir çatışmada yaralanmış aynı zamanda atılan hardal gazları sebebi ile 8 ay süreyle kör kalmıştır. Bundan sonra Almanya’ya yerleşen hitler savaşın ardından Ezoterik Thule tarikatince kurulan Alman Nosyalist İşçi partisine üye olmuş 4 ay sonrada tarikate katılmıştır.

Adolf Hitler Saluting, 1934Hitler Büyü yapmayıda bu tarikatte öğrenmiştir.

Ancak öğrendiklerinin büyüden fazlası olduğu yakın çevresi tarafından ölümünün ardından yazılmış bir çok kitapta açıkça görülüyor.

Örneğin Herman Rausching, “Hitler Bana Dedi ki” adlı kitabında

“Hakkımda hiçbirşey bilmiyorsunuz. Parti arkadaşlarım, peşimi hiç bırakmayan hayaller ve öldüğüm zaman temelleri atılmış olacak olan o görkemli yapı hakkında ufak bir görüşe bile sahip değiller. Dünya bir dönüm noktasına ulaşmıştır. Sizler anlamayacaksınız ama gezegen altüst olacaktır. Olup bitenler yeni bir dinin oluşumunu çoktan aşmıştır.” Diye yakın çevresine sık sık söylendiğini anlatıyordu.

1403862318499.cached

Yine kitabın  bir başka bölümünde

Führer geceleri çığlıklar atarak uyanıyordu; titreyerek anlaşılmaz sözcükler söylüyor, soluk soluğa yatağından fırlıyor, odanın ortasına dikiliyor, görmeyen gözlerle bakarak ‘İşte o, buraya da gelmiş, işte o’ diye inliyor sonra yine anlamsız garip sözcükler mırıldanmaya başlıyordu. Zorla teskin edilip yatağına yatırılıyor ama yine fırlayarak ‘İşte yine orada, köşede..’  diye haykırarak tepiniyor ve çığlıklar atıyordu. Diye anlatmaktadır.

 

Hitler Koyu Katolik bir ailede yetişmişte olsa benimsediği inanç sistemi hristiyanlık öncesi german pagan inancıdır.İktidara geldiğinde İngiltere kraliçesi tarafından ingilterede resmi tatil ilan edilmiş kraliçe ingliz halkını nazi selamıyla selamlamıştır.

maxresdefault (4)

 

Almanya’da mutlak hakimiyetini sağlamasının ardından bir röpörtaj esnasında annesinin avusturyada bulunan mezarını en son ne zaman ziyaret ettiği sorulduğunda “Avusturya’yı alman ana vatanına katmadan annemin mezarını ziyaret etmeyeceğim” demiş ve 5 yıl sonra avusturyayı fet ettikten sonra annesinin mezarını ziyaret etmiştir.

c-16İronik şekilde Dünyada toplamda 21.5 milyon adetle en çok üretilen ve en sempatik arabası olma rekorunu elinde bulunduran türkiye’de vosvos diye bildiğimiz otomobili bizzat Adolf hitler tasarlayarak Ferdinant Porşeye ürettirmiştir. Araba sürmeyide hiçbir eğitim almadan kendi kendine bu araçla öğrenmiştir.
Bunun yanında Alman askerlerinin giydikleri karizmatik üniformaları, yanan raichstag binasının yeni halini bavyera Alplerindeki malikanesini Berlin kütüphanesini Polonya sınırındaki devasa kurdun ini sığınaklarını tasarlayanda hitlerdir. bir çok savaş aracı tasarladığıda bilinmektedir. Toplama kamplarında öldürülen ve işgal edilen yerlerde idam edilen insanlar ile alakalı milyonlarca emrin içerisinde hitlerin bizzat yazıp imzaladığı hiçbir ölüm emri yoktur.

Yine tarihte ilk banttan ses yayınını ve ilk canlı televizyon yayınını propaganda amacı ile hitler kullanmıştır. 1938 yılında time dergisi tarafından yılın adamı seçilmiş 1939 yılında Nobel barış ödülüne aday gösterilmiştir.

Adolf Hitler Saluting, 1934

Kimyaya ne kadar meraklı olduğunu bildiği ismet inönüye büyük bir kimya labaratuarı hediye etmiş ayrıca almanyada kimya alanında yaşanan tüm gelişmeleri sıcağı sıcağına kendisine rapor olarak ilettirmiştir. İktidara süresince düzenli olarak türkiyeden Krom ve çelik madeni, Bulgur, şeker, prinç ve patates ithal etmiştir. Ayrıca 2. dünya savaşı süresince 20 nin üzerinde türk askeri heyeti farklı zaman dilimlerinde alman ordusunda incelemelerde bulunmuştur.

Kitlelere hitap yeteneği çok güçlü olan hitler ömrü boyunca toplamda 1937 demeç vermiş bunlardan 1542 tanesi askeri ve siyasi 395 tanesi ise genel konulara ilişkindir.

Hayatı boyunca kendisi için en büyük tehlikeyi Masonların ve komünistlerin oluşturduğuna inanmıştır. Konuyla ilgili sarf ettiği sözleri şöyledir.

Düşmanlarımdan çok şey öğrendim. Katoliklerden, Marksistlerden veya masonlardan. Masonlar hakkında bir rapor hazırlattım. Simgeler, esrarlı törenler. Bu adamlarda tehlikeli olan tek şey, benim de kullandığım tarikat sırrı yöntemidir. Bir tür ruhani aristokrasi oluşturuyorlar. Hiyerarşik bir örgüt kuruyor, simgeler kullanıyor ve ayrı ayrı ibadetler yapıyorlar yani zekayı yormadan. Alıştırarak simgelerin büyüsel etkilerini kullanıyorlar. İşte masonların en tehlikeli yönü budur. Dünyada bir kaç örgüte yer yoktur. Ya masonlar ya biz…

nazi-almanyası_1076485

Üvey kardeşi kızı ile Münih’e onu görmeye gittiklerinde Hitler üvey yeğeni Geli Raubala aşık olmuş ve bir daha avusturyaya dönmesine izin vermeyerek münihteki kendi apartman dairesine yerleştirmiştir.
Geli bir süre sonra aynı zamanda bir Yahudi olan müzik öğretmenine aşık olup ondan hamile kalmış, daha sonra şüpheli şekilde intihar etmiştir.

Hitlerin bir diğer aşkıda Maria Raiterdir.

Maria Raiter 16 yaşında olup Hitlere mein wolf yani kurdum diye seslenmektedir kendi anlatımlarında “Kurdum beni sıkıca sardı, Bana her şeyi yapmasına izin verdim, onun evinde yalnız olduğumuz gece hiç bu kadar mutlu olmamıştım, karanlıkta gözleri ateş gibi yanıyordu sanki başka bir evrenden gelmiş kutsal bir canlıydı tanrım ne kadarda etkileyiciydi adeta her şey büyülü gibiydi sanki bulutların üzerinde yürüyordum dünyada bir ben bir kurdum kalmıştı ona çocuklar doğurmak istiyorum.” Diyordu.

maxresdefault (2)

Hitler bir süre sonra siyasi ve askeri hayatını olumsuz etkilediğini belirterek Maria’dan ayrılmış Bunun üzerine maria ağır bir depresyona girerek evlerinin kilerinde kenisini çamaşır ipiyle asarak intihar etmek istemişsede son anda kurtarılmıştır.

Maria 1992 yılında öldüğünde eşyalarının arasından hitlerin kendisine yazdığı 6 adet aşk mektubu çıkmış mektuplardan 1 tanesi 1998 yılında açık arttırmada yaklaşık 2 milyon sterline satılmıştır.

Adolf Hitler İktidarı süresince dünyanın en büyük tarihi eser koleksiyonunu biriktirmiştir.Eserlerini yerleştirdiği dev galeride saatlerce vakit geçirmekten büyük keyif aldığını belirtmiştir.

Savaşın sonlarına doğru berlinden 3 zırhlı tren hareket etmiştir. Bir tanesinde halen kayıp olan bu eserlerin büyük bölümü diğerinde 500 ton kadar nazi altını bulunmaktadır, üçüncü trande ise ne olduğu bilinmemektedir. Nazi altınlarının olduğu tren geçtiğimiz aylarda Polonyanın bialsko biala şehrinde bulunmuş ancak henüz saklandığı tünelden çıkartılmamıştır diğer iki tren ise halen aranmaktadır.

c-49

Bir dip not olarak belirtelim hitler hayatı boyunca %100 ölümle sonuçlanacak toplam 5 suikast bir tanesi havan topu saldırısı olmak üzere toplam 6 öldürülme teşebbüsünden saniyeler ve tesadüfler ile kurtulmuştur.

(DİĞER SAYFAYA GEÇİNİZ)

1 YORUM

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.