Hayaletlerle dolu bir ev yada periler ile dolu bir ev gündemden hiç eksik olmamıştır. Bu evlerin çoğunluğu tamamen ilgiyi arttırmak için bulunduğu bölgeye göre değişmektedir. Turizmciler bu olayları kar amacı gütme politikası ile başarıyla uygulamaktadırlar. Fakat öyle gizemli evler var ki hiç bir amacı olmadan bizi korkutabiliyor. Kanıtlarda birleşince tuz biber oluyor korku kat sayımız artarak devam ediyor işte gizemli Himuro Mansiyonu bunlardan sadece biri ve en korkuncu. Himuro Mansiyonu perili ev efsanelerinin en eskilerinden biridir . Bu evi böylesine korkunç yapan gerçeklerden biri ise Tokyo eteklerinde kayalık bir alanda bulunun büyük ve geleneksel bir Japon evi olması. Anlatılanlara göre ve kaynaklara göre bu evde şeytanları uzak tutmak için bir çok kurban ayini düzenlenmiş ve yüzlerce kişi ölmüş. Bu ev için özel rahipler bile yetiştirilmiş zamanında.

Himuro Mansiyonunda yapılan ritüelin adına Şinto Ritüeli deniliyordu. Ritüelin amacı Japon Tanrılarına kurban vererek kötülükleri haneden uzaklaştırmaktı. Tanrılar ile bağlantı kurmak için evin önünde bir kuyu bulunuyordu. Kurban olarak ise ailenin arasından bir genç kız seçiliyordu. Seçilen kurbanın yetiştiriliş tarzı çok önemliydi dünyevi etkilerden uzak durmalıydı mesela aşk.  Ritüellerin işe yaraması için her 50 yılda en az bir kere tekrar edilmesi de gerekiyordu. Ritüel içerik olarak çok acımasızdı. Seçilen kurbanın boynu ayakları kolları dört bir yandan güçlü bir ip ile bağlanırdı ve ipleri tutan kişiler tüm güçleri ile gererlerdi ipi, ritüele uygun sözler söylenip kanı kuyuya akıtırlardı  ve bir 50 yıl daha huzur ve refah içinde yaşayacaklarına inanırlardı hane sakinleri. Bu ritüel Japon devleti tarafından yasaklanmıştı ve gizli gizli yapıyorlardı.

Ritüeller büyük bir gizlilik ve sistemle nesillerce dikkat çekmeden devam etti. Yine sıradan bir ritüel günü kurban seçildi fakat bu sefer kurban önünde ki tüm engelleri aşarak ritüelden yani bir bakıma ölümden kaçtı. Kaçtığı sırada kurban yukarıda bahsettiğimiz ritüele uygunluk şartını ihlal etti ve genç bir erkeğe aşık oldu. Bunun öğrenen aile babası cinnete düştü. Kurbanını aşk gibi dünyevi etkilerden uzak büyütülmeliydi . Kötü ruhlardan korkan baba katanası (Samuray Kılıcı) ile bütün konak sakinlerini öldürdü. Bakıcılar,eşleri, çocukları, aile büyükleri herkesi katletti . Sonunda kendini kuyuda boğdu. Yıllar geçtikçe ev lanetlendi. Ağaçlar garip bir şekilde hızlıca büyüdü,sarmaşıklar evi görünmez kıldı,tahtalar pencereler çürüdü. Büyük katliamdan sonra Himoru Mansiyonunun etrafında kanlı el izleri beliriyordu. Geceleri öldürülen aile bireylerinin hayaleti etrafta geziyordu. Himuro Mansiyonu hala gizemini koruyor ve ürkütücü yerler kategorisinde hatrısayılır bir yeri var.