Bilim insanlarının açıklama getiremediği birbirinden esrarengiz 8 fotoğrafı sizin için hazırladık.

korkubilimi.com ekibi olarak, listedeki fotoğrafları seçerken eski teknolojiyle çekilmiş olması ve günümüz teknolojisine nazaran üzerinde oynama yapma imkanı çok düşük olması en belirleyici kriterimizdi. İkinci bir kriter ise olayların tarihte kayda geçmiş olması ve uzman kişilerce analizleri yapılarak doğruluğunun kanıtlanması oldu.

İşte insanları hayrete düşüren en gizemli 8 fotoğraf.

8-Fredy Jackson’ın Esrarengiz Fotoğrafı

freddy-jackson

Görmüş olduğunuz fotoğraf 1919 yılında çekilmiş ve 1975 yılında Victor Godor tarafından bir gazetede yayınlanmıştır. Fotoğrafta görülen kişiler I.Dünya Savaşı sırasında görev yapmış olan hava takımı. Buraya kadar her şey normal ancak fotoğraftaki bir kişinin bu fotoğraf çekildiği sırada orada bulunmasının imkanı yok. Nedeni ise bu kişinin fotoğraf çekilmeden 2 gün önce, uçak motorunun pervanesine takılıp ölmüş olması.

Evet! Bu kişi arka sırada soldan dördüncü Fredy Jackson’dan başkası değil… Bu kadrajda yer alan kişiler fotoğrafı görünce Fredy Jackon’ı hemen tanımışlar ve adeta şok olmuşlar.

Anlaşılan o ki, Fredy ölmüş olsa bile bu samimi grup fotoğrafında yer almak istemiş.

 

7- Mars’ta Görülen Esrarengiz Işık Hüzmesi

Mars keşif aracı “Curiosity” düzenli olarak fotoğraf çekip verilerini dünyamıza göndermeye devam ediyor. Ancak içlerinde öyle bir fotoğraf var ki insanlarda büyük merak uyandırdı.

marslight

NASA uzmanlarından Dock Ellis’e göre tespit edilen ışık, yüksek enerji taşıyan parçacıkların Mars yüzeyine çarpması sonucu oluşmuş.

Dock Ellis’in bu açıklaması doğru mu yoksa yine NASA’nın bir gerçeğin üzerini örtme çalışması mı? Yorumu sizlere bırakıyoruz.

 

6- Zaman Yolcuları

1941 yılında çekilmiş olan bu fotoğraf, zaman yolculuğu denin akıllara gelen ilk fotoğraflardan biri.

Bir köprünün açılışı sırasında çekilen bu fotoğrafta bir adam, dönemin kılık kıyafetini yansıtmayan giyim tarzı ve elindeki kayıt cihazıyla dikkatleri üzerini çekiyor.

Zaman yolculuğu ne kadar gerçektir bilinmez ama söz konusu kişinin güneş gözlüklerinden tutun, tepeden tırnağa hipster görüntüsüyle zamanının çok ötesinde olduğu kesin.

Aslında daha önce buna benzer bir olay yaşanmıştı, John Titor denilen bir adam 2034 yılından geldiğini söylemiş ve ortadan kaybolmuştu.

Konuyla ilgili örnekleri çoğaltmak mümkün. Mesela aşağıda bulunan fotoğraftaki kadın elinde cep telefonuna fazlasıyla benzeyen bir cihazla görüntülenmiş… Daha da ilginç olanı ise fotoğrafın 1938 yılında çekilmiş olması.

1938

 

5- Garlindo’nun Meryem Tablosu

dominencogarlinda

XV. Yüzyılda Dominenco Garlindo tarafından çizilen bu fotoğraf Hz. Meryem ve bir aziz resmedilmiş. Ancak arkada göze çarpan ayrıntıda, tam anlamıyla bir UFO gözlemi söz konusu.

Bu tablonun sırrı yüz yıllardır gizemini koruyor.

4-Jim Templaton Astronot Fotoğrafı

jim Templaton

Jim Templeton bir doğa gezisi sırasında kızının fotoğrafını çekti. Sorasında gördükleri bu garip görüntü aileyi oldukça şaşırttı.

Kodak firması fotoğrafı detaylı bir şekilde inceledi ve fotoğraf üzerinde herhangi bir oynama olmadığını doğruladı.

Görüntüdeki Astronot benzeri adamın, kadraja nasıl geldiği ise tam bir muamma.

 

3- Hook Adası Deniz Canavarı

hook adasi canavari

1924 yılında çekilen ve daha sonra renklendirilen bu fotoğrafta, Hook Adasında deniz altında yaşayan devasa bir canlı görüntülenmiş. Fotoğraftaki canlının ne olduğu bilgisi günümüze kadar açıklanamasa da fotoğrafı çeken Robert Lee ve karısı canlının son derece hareketli ve saldırgan tavırlı olduğunu belirtmişler.

 

2- Cooper Ailesi Teksas

cooper ailesiTeksas’taki evlerine yeni taşınan Cooper ailesinin çektiği bu fotoğrafta, yukarıdan aşağı sarkan bir beden arka planda gözüküyor.

Fotoğraf üzerinde yapılan incelemeler fotoğrafın gerçek olduğunu kanıtlasa da, sarkan bedenin orada nasıl belirdiğini hiç kimse bilmiyor.

 

1-Los Angeles Savaşı

los angeles savasi

II.Dünya Savaşı’nın yaşandığı 1942 Yılında, Los Angeles semalarında devasa büyüklükte ve ışıklar yayan bir cisim belirir… Önce, bu hava aracının bir Nazi silahı olabileceği düşünülse de o güne şahitlik edenlerin tabirleri, araçların dünyamız dışından gelen bir teknoloji olduğunu kanıtlar nitelikteydi.

Savaşın gergin psikolojisi nedeniyle gergin olan Los Angeles askeri birlikleri, top atışlarıyla aracı düşürmeye çalıştı. Atılan toplarının çoğunun cisme isabet etmesine rağmen araç düşürülemedi ve geldiği gibi tuhaf bir şekilde ortadan kayboldu.

Bu esrarengiz olay tarihte “Los Angeles Savaşı” adıyla yerini bulmuştur.

 

korkubilimi.com