Hz. Süleyman'ın cinlere hükmettiği yüzüğün sembolü

Bir başka alem olan cinler alemi kabileler halinde yaşar, bu kabileler niyetlerine göre ayrılmıştır. Öyle kabileler vardır ki insanların ruhlarından ve onları besleyen büyücülerin habis hediyelerinden beslenirler. Cin padişahlarının mensubu olduğu Zuzula,Marid,Hanzap gibi kabilelerin cinleri musallat olduğu bedeni ölüme sürükleyecek kadar güçlü cinlerdir. Böyle ölümcül durumlarda insanlar ile cinler arasında bağlantıyı görebilen kişiler, cinleri kontrol eden insanlar;hüddamlar devreye girer.

Hüddam ilmi kaynaklardan öğrenilenler ile yapılacak bir ilim değildir. Hüddamlar Allah tarafından seçilen kişilerdir ya da hüddam olan kişilere zamanıyla bir hüddam el vermiştir. Bu kişiler bu ilme Allah’ın izniyle sahip oldukları için bunu para karşılığı yapmazlar, tek amaçları yardım etmek ve bedene musallat olan cini bedenden yok etmektir. Eğer hüddamların bu ilme nasıl sahip olduklarını ve tecrübelerini merak ediyorsanız sizi alt satırlara davet ediyorum.

Hz. Süleyman’ın cinlere hükmettiği yüzüğün sembolü, aynı zamanda hüddamlığında sembolüdür.

Hüddam Harun Hoca:

Harun hoca Çanakkale’de yaşıyor kendisi geçimini gassallık (ölü yıkayan kimse) yaparak sağlıyor, hüddam ilmini sadece insanlara yardım etmek için kullanıyor. Harun hoca 9 yaşında Çanakkale’nin bir köyünde yaşarken annesinin yemek yaptığı ateşi izliyormuş. Annesi komşuya gitmiş ve Harun hoca ateşi izlemeye koyulmuş. Ateşi izlerken uyuya kalan Harun hocanın üzerinde ki naylon ceket vücuduna yapışmış ve alev almış can havli ile yardım isteyen hoca çağrısına cevap alıyor ve bu olayı sancılı yanıklar ile atlatıyor. Harun hoca iyileşme sürecinde iri bir varlığı görüyor, varlık nefesi ile yarasına üflüyor Harun hocanın, her üflediğinde bir duayı okuduğunu da söylüyor. Harun hoca 20’li yaşlarına kadar bazı görüntüler görmüştür ve hocaya gitmeye karar vermiştir. Hoca, Harun hocada ki farklılığı anlayıp onu bir hüddama gönderir. Hüddam, Harun hocaya vaktinin geldiğini ve eğer isterse ona el vereceğini istemezse de onu gördüğü görüntülerden kurtarabileceğini söylemiştir. Harun hoca insanlara yardım etmeyi seçer ve hayatına bir hüddam olarak devam eder.

Hüddam, Harun hocanın eline ve sırtına şekiller çizer, 7 gün içerisinde Kur’an-ı Kerim’i hatim etmesini, 7 gün boyunca toprağa abdestsiz adım atmamasını ve belli namazları kılıp kimse ile konuşmamasını söylemiş. İşlemleri yerine getiren Harun hocanın gözündeki perde kalkmış ve artık cinler alemini çıplak gözler ile görmeye başlamış. Mezarlıklarda,pis yerlerde ve insanların çevresinde cinleri görmeye başlamış. Gördüğü cinlerden Müslüman olanlar onu her gördüğünde selam vermişler, şeytani olanlar ise ona lanet okumuşlar… Büyücüleri ise alınlarında ki işaretlerden anlarmış Hüddam Harun hoca. Büyücüler Allah’ı ve onun dinini reddettiği için lanetli kimselerdir ve bu yüzden bu lanet alınlarına yansımış.

Hüddam Harun hoca, ilk vakaası olan bir yaşlı kadına yardım etmek için yanına gider. Kadının elleri ve ayakları zincir ile bağlanmış, sebebi ise dehşet verici, kadın kendi parmaklarını yiyerek yok etmeye başlamış. Harun hoca bu vakaayı berzah alemine gidip cinniyi yok ederek çözer.

Harun hoca hala faaliyetlerini göstermektedir, insanlara hüddam ilmi ile yardım etmektedir.

 

1 YORUM

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.