Ölümden sonrası insanlar için hep bir merak uyandırmıştır. Öldükten sonra bildiğimiz tek şey bedenimizin toprak altında çürüyecek olması. Ruhumuzun durumunu açıklayacak bir bilgi maalesef yok. Konu ile ilgili bilimsel bir bilgi birikiminin olması da çok mümkün gözükmüyor çünkü bununla ilgili bir bilimsel çalışma yapılması imkanlar dahilinde bulunmamaktadır. Sanırım kafamızda basit bir ölümden sonra senaryosu çizsek, senaryoya bir ışık süzmesi ve içinde bizi çağıran ruhani bir kişilik eklerdik ama İngiliz bir işçinin anlattığına göre işler bu kadar basit değil.

Kalp Krizi Geçirip 3 Dakikalığına Öldü

İngiltere’de bir işçi güne sıradan bir şekilde başlamıştı. Çalıştığı esnada aniden yere yığıldı İngiliz işçi, ve arkadaşları tarafından en yakın hastane olan Southampton Hastanesine kaldırıldı. İngiliz adam hemen müdahale edilmek üzere işleme alındı ve operasyonu yürüten doktorlar ona bir sonda taktı bu esnada İngiliz adam kalp krizi geçirdi ve hayati fonksiyonları durmaya başladı beynine giden oksijende de ciddi bir azalma olan adamın tıp literatüründe ki durumu artık eks yani ölü. Doktorlar hemen elektroşok cihazı ile hastaya ilk müdahaleyi gerçekleştirdiler. Büyük uğraşlar neticesinde hayata döndü İngiliz adam, ama söyledikleri odanın içinde şok etkisi yarattı.

Söylediğiniz Her Şeyi Duydum!

 

İngiliz işçinin kalp krizi geçirdiği esnada beynine kan gitmedi. Beyni oksijensiz kalan adamın görme,duyma ve işitme gibi yetilerinin çalışması imkansız ama o operasyondan sonra her şeyi duyduğunu iddia etti. Hasta 3 dakika boyunca tıbben ölü kaldı ve bu sürede bir çok şey yaşamış. Hasta kendine geldiğinde doktorun söylediklerini biraz mekanik bir ses gibi olsada tamı tamına duyduğunu söyledi.   Hastanın iddiasına göre kendisi bedeninden ayrılmıştı ve odada net bir şekilde geziyordu hatta bir kadının kendisine bakıp güldüğünü dahi iddia etti. Hasta görmüş olduğu kadın için de şunları ekledi ”Orada duruyordu, neden bilmiyorum ama ona güvenebileceğimi hissettim. Beni çağırıyordu, ama neden çağırdığını da bilmiyorum… Hemen ardından gördüğüm şey ise başımda bana eğilmiş halde duran hemşireler ve doktordu.” 

Olay Tamamen Psikolojik

Olay İngiliz basınında geniş bir yer buldu. Bu soru işaretini aydınlatmak tabii ki bilimin bir göreviydi ve araştırmalar başladı. Kalbi duran hastaların hayata geri dönme oranı %16 yani kalbi duran her 100 hastanın 16’sı hayata dönmeyi başarıyor. Araştırmacılar  3-4 dakikalık ölüm sürelerinde neler yaşadıklarını öğrenmek için kalbi bir süre duran insanları dinliyor. Bu insanlar ölüm anlarında 7 farklı tür travma yaşıyor. Bunlar; 1– Korku hali, 2-Hayvan ve bitki görmek,3Parlak bir ışık görmek,4Şiddet ve işkence görmek,5Dejavu yaşamak6Aile fertlerini görmek,7Geçirilen operasyonu görmek. Yani bu varyasyonları hastalar; eğitim standartları, geçmiş yaşantıları ve sosyo-kültürel hayatları ile ilişkili olarak yaşıyor. Tıbbın bu hadiselerin nasıl yaşandığına dair bir fikri yok. Kimi resmi olmayan kaynaklar ise Astral bedenin gezinmesi olarak açıklıyor.