2045 Organizasyonu, kâr amacı gütmeyen ve insan hayatını uzatma konusunda çalışmalar yapan bir organizasyondur. 2045 Organizasyonu, 2011 yılında; sinir arayüzleri, robotlar, yapay organlar ve sistemleri araştırmak için Rus bilim adamları ile birlikte Rus Milyarder Dmitry Itskov’un finansörlüğünde kurulmuştur.

Günümüzde ise dünyanın en önde gelen fizikçilerini biologlarını ve bilgisayar mühendislerini bünyesinde barındırmaktadır.

Organizasyonun, amacı: “İnsan kişiliğini biyolojik olmayan taşıyıcılara aktarmak, ömrü uzatmak ve ölümsüzlüğü bulmaktır.

Bilim dünyasının geriye kalanı ve vatikan gibi bazı teokratik çevreler projeye dehşetle yaklaşmaktadır. Ayrıca projenin finansörü Dmitry Itskov ve diğer rus bilim adamları rus ortadoks kilisesince aforoz edilmişlerdir.

Birleşik Terapatik Organizasyonunun kurucusu olan Martine A. Rothblatt ise, proje hakkında şunları söylemiştir: “1960’lı yıllarda karaciğer ve böbrek nakli yapıldığı zaman, bunu gördüğümde duyduğum dehşet ile bu projenin başladığını gördüğümde duyduğum dehşet aynıdır.”

2045 Organizasyonu’na ait Rusya’nın sibirya bölgesinde 4 ayrı tesiste çalışmalar hızla sürmektedir bu tesislerden iki tanesi yer altı tesisi’dir, son derece sıkı bir güvenlik ve gizlilik prosedürü uygulanmaktadır.

Organizasyon internet üzerinden yaptığı açıklamalarda net bilgiler vermemekte ve diğer bilim adamlarının sorularını yanıtsız bırakmaktadır. bu yüzden çalışmalar ne aşamada bilinmemektedir.

Fakat organizasyon kurulduğu günden beri 4 aşamalı bir program uygulanmaktadır ve bu program 2045 tarihe kadar tamamlanacaktır.

dmitry-itskov1.Aşama: AVATAR A

Organizasyonun ilk hedefi olan avatar a’nın 2020 ye kadar tamamlanması ön görülmüşsede yapılan açıklamalarda sona çok yaklaşıldığı duyurulmuştur. AVATAR A nın amacı insan beyninin tamamen sensörler yardımıyla okunarak fotoğraf ve yazı şeklinde bire bir çıktısının alınması ve zihni okunan kişinin zihnindeki bilgilerin uzaktan yapay bir vucuda aktarılması.

2015 senesinde organizasyon labaratuarlarında ücret karşılığında deneklik yapmış olan 24 yaşındaki sergey krumov yapmış olduğu anlaşmaya sadık kalmayarak basına bazı demeçler vermiştir.

Paraya çok ihtiyacım olduğu için kan vermeyi düşünüyordum sonra internette organizasyonun ilanlarını gördüm kobaylık maceram bu şekilde başladı. Orası filmlerde bile göremeyeceğiniz kadar ilginç ve sıradışı bir yer. benim gibi 7 – 8 ücretli denek daha vardı. ilk gün hiç bir şey yapmadılar sadece yemek yemememizi istediler. Ertesi günse vucudumuza bazı ilaçlar enjekte ettiler bilincimiz bulanıkta olsa yerindeydi bizleri sırayla mr cihazına benzer bir cihaza soktular ben 3. sıradaydım. Cihaza girince narin bir kadın benden çocukluğumu ve ölmüş akrabalarımı düşünmemi istedi bir süre sonrada başka bir iğne yaparak beni uyuttular uyandığımda başım çatlarcasına ağrıyordu hücre gibi bir yerdeydim bir doktor gelip elime fotoğraflar verdi yıllar önce ölen büyük annem ve büyük babam tam da hayal ettiğim şekilde fotoğraflardaydı. Bu beni çok şaşırttı. Dmitry Itskov’uda bir çok defa gördüm camlı bir odanın arkasından nerdeyse bütün deneyleri izliyor kendisini ölümsüzlük fikrine saplantı halinde bağlamış durumda ve bunun için yapamayacağı hiç bir şey yok.

Bu demeçlerden sonra sergey krumov organizasyon tarafından mahkemeye verilmiş ve bir daha basın karşısına çıkmamıştır.

avatar-future

2.Aşama: AVATAR B

Bu aşamanın 2025 yılına kadar tamamlanması ön görülüyor ve projenin en kritik ayağını oluşturuyor.

Amaç Ölen bir insan beyninin Organ nakli’ne benzer bir şekilde nakledileceği yapay vücut. Organizasyona göre, Avatar B; nakledilen beyne konaklık yapacak, beyni canlı tutacak ve çevre ile etkileşim içerisinde olacaktır.

Organizasyon bu konu ile alakalı 2016 yılının mart ayında dünyaca ünlü biyolog Edward Wilson ile iletişime geçerek fikir alış verişinde bulunmuştur. Bu konuyla ilgili açıklama yapan Edward Wilson organizasyonun yaptıklarını hayretler içerisinde dinledim. bilimin hep bir açmaz olarak gördüğü bir çok konu için son derece pratik ve sağlam çözümler geliştirmişler. İnsan oğlu bedeninde hapsolmaktan kurtulmaya çok yakın Organizasyon çalışmalarını net şekilde kamuoyu ile paylaştığında bugün inanıp güvendiğimiz bilimden eser dahi kalmayacaktır. demiştir. Bu açıklamaların ardından bilim çevreleri bir anda hareketlenmiş bioloğa ve organizasyona adeta ateş püskürerek sayısız eleştiri makalesi yazmışlardır.

(Diğer Sayfaya Geçiniz)

1 YORUM

 1. Avatar 2045 Ölümsüzlük Projesi
  Yazık sana ey insan!
  Sen ki, bir çamurdan yaratılan varlık…
  Yoktun Allah var etti seni. Sen ki, varlık amacı Allaha kulluk olan kul…
  Sen ki, ölüp Allaha dönecek ve hesap verecek olan mükellef…
  Sen ki, dünyaya aldanıp, ahirette malı ve evlatları fayda vermeyecek olan insan…
  Ne gelmen elinde, ne de gitmen…
  Öyleyse bu tafran kime, ey insan?
  Kime karşı büyüklenmektesin sen?
  Neyin var ki, neyine güvenip Rabbine karşı kibirlenmektesin? Ne bu dünya senin, ne de ahiret… Sen ancak ölümlü bir fakirsin, bu halinle neyin peşindesin?
  Yazık sana ey insan!
  Seni Rabbine karşı aldatan nedir? Nedendir, ilahi buyruklara karşı şeytanca bu kibrin? Neden teslim olmuyorsun seni yaratana? Neden ‘işittik ve isyan ettik’ diyorsun Allaha?
  Allah kitabını göndermişken, neden kitabın karşısına kitabla çıkıyorsun?
  Neden inandığını iddia ettiğin kitabı raf kitabı yapıyorsun?
  Neden kitabın hükümlerine itaat etmeyip, isyan ediyorsun?
  Neden hükümlerinin yerine yeni hükümler getiriyorsun, ey insan?
  Neden???
  Kime özeniyorsun sen? Atan Adem’in (a.s) ve zürriyetinin düşmanı şeytana mı? Yoksa sende onun yolunda insan şeytanı mı olmaya çalışıyorsun?
  Nefsini mi ilah edindin? Yoksa ilahlığa başka nefisleri mi seçtin? Sonra birde utanmadan dilinle ‘Allah’tan başka ilah yoktur’ dedin! ‘Rabbim Allah’tır’ deyip, ardından başka rabler mi edindin? Sen ne yaptığını bildin mi, ey insan?
  Hesap günü mülkün sahibi hesabını görecek. Sen Allahı unuttun. Mülkü sahiplenmeye çalışıp, kendin hesap görmeye kalktın.
  Yanıldın, yanılttın, ey insan!
  Hep yanılıp, yanılttın, ey insan!
  İlahi kitaba dönmedikçe, kendini Rabbine teslim etmedikçe, yanılıp, yanıltmaların bitmeyecek senin.
  Yazık sana ey insan!
  Rabbine teslim olma zamanın hâlâ gelmedi mi senin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.