Gelişen teknoloji ve imkanlar dahilinde insanlığın karşılaştığı hastalıklar da aynı oranda arttı. Öyle hastalıklar var ki bazen tıp bile müdahale edemiyor tıbbın dileyeceği en iyi dilek kalan zamanlarını maksimal düzeyde iyi geçirmesi hastaların. İşleri zora düşen bu insanlar yataklarında ölümü bekliyor, şanslı olanlar ise hayatlarına bir mucize ile eski hayatlarından daha sağlıklı şekilde devam ediyor.

Kendi Kendine Geçen Kanser

Greg Thomas bir Amerikan vatandaşı kendisi 54 yaşında ve kanser hastasıydı doktorların onunla ilgili tek ümidi kalan zamanlarını evinde en iyi şekilde değerlendirmesiydi. Gırtlak kanserine yenik düşen adam için ailesi cenaze töreni planını bile düzenlemişti öyle ki tabutu,katılımcı listesi ve diğer detayları hazırdı törenin hazır olmayan tek unsuru ise Mucizevi Adam Thomas‘tı. Greg Thomas bir gün son günlerini geçirmek için kiliseye gitti. Tanrı’ya dua ederken gözleri kilisenin duvarlarına ve eskiyen yapısına takılmıştı. Yaşlı adam dünyadan göçmeden önce kiliseyi tamir ettirerek Tanrı’nın rızasını kazanmayı arzuladı. Kemoterapinin son evresinde olan adam yaklaşık 30 kilo verdi çünkü doktorların tüm uyarısına rağmen çoğu zamanını dışarıda geçiriyordu. Kilisenin tüm tamirini yaşlı adam üstlendi ve akıl almaz bir şekilde severek ilgileniyordu, kendini de iyi hissediyordu. Tedavinin bir parçası olarak kontrole giden adam sonuçlar karşısında şok olmuştu vücudun da ki kanserli hücreler gözle görünür şekilde küçülmüştü ve artık cenazesi dahi planlanan adam yaşayacaktı! Yaklaşık beş yıl iyileşme süreci yaşayan adamın düşüncesine göre o kiliseyi tedavi etti Tanrı’da Greg Thomas’ı.

Şifalı Örümcek

David Blancarte yaklaşık 20 yıl kadar önce bir motosiklet kazası geçirmişti ve bu kaza sonucu maalesef yürüme yetisini kaybetti. Yıllarca tekerlekli sandalye ile yaşayan adam çok yakın bir zamanda kahverengi bir keşiş örümceği tarafından ısırıldı ve adeta hayatının ikinci dönüm noktası oldu. Bu örümcek tarafından ısırılma olayından sonra “talihsiz” yaklaşık 8 ay fizik tedavi aldı, bu sırada hastanede ki hemşirelerden biri hastanın ayağında bir kasılma tespit etti ve birkaç test gerçekleştirdiler. David yavaş yavaş ayaklarını hissedebiliyordu. Bu gelişmeye çok sevinen ailesi henüz bu gelişmeyi sindiremeden David mucizevi bir şekilde yürümeye başladı. Hikayesi ile Spider-man’i andıran adam ısırıldığı örümcek tarafından mucizevi şekilde iyileşti.

Kalbi Olmadan Bir Süre Yaşayan Kız

D’zhana Simmons tam anlamıyla bir tıbbi mucize. Genç kızın kalp rahatsızlığı çok sık rastlanmayan kalp büyümesi hastalığıydı. Genç kız uzun süre beklediği kalbe kavuşmuştu ve kalp nakli için ailesiyle birlikte hazırlanmaya başladı. Genç kız o kadar heyecanlıydı ki artık hastaneye mahkum olmayacağı için kalbi hiçbir şeyi beklemediği gibi bekliyordu. Fakat maalesef kalp genç Simmons’a uymamıştı. Doktorlar zor geçen operasyonlar neticesinde kalbi yerinden söktüler ve genç kız artık yapay bir kan pompalama cihazı ile hayatını makinelere bağlı olarak sürdürüyordu. Doktorlar genç kızın kalpsiz bir şekilde dayanamayacağı için fişleri çekme teklifini bile sundular. Genç kız mucizevi bir şekilde tüm zorluklara katlandı. Tam 118 gün boyunca kalpsiz yaşayan kız yeni kalbin bulunması ile eski hayatına tekrar kavuştu.

45 Dakikalığına “Ölü” Olan Kadın

42 yaşında olan Ruby sezaryen tipi doğum ile çok güzel bir çocuk dünyaya getirmişti. Anne ve çocuk doğum sonrası gayet sağlıklıydı ve normal bir odaya sevk için sedyede yola çıktılar. Odasına doğru hareket eden kadın aniden fenalaştı ve kalp krizi geçirdi sebebi ise doğum sonrası rahim damarlarından sızan bir sıvı imkansız bir şekilde kalbe giden bir damarı tıkamıştı. Kadın hemen geldiği sedye ile ameliyathaneye taşındı doktorlar 2 saat boyunca cılız sinyaller aldığı kalbi hayata döndürmek için çabaladı fakat her çaba kadın faydasız kalmıştı. 2 saatlik zorlu sürecin ardından kalp tamamen durmuştu 45 dakika boyunca hiç bir hayat belirtisi olmayan kalbe  birkaç müdahale daha yapıldı doktorlar tam ölüm saatini yazacakken mucizevi bir şekilde kadın hayata döndü ve nabzı atmaya başladı. Çiçeği burnunda anne adeta ölüp dirilmişti. Birkaç saat başka bir semptom olmaması için kadın gözetim altında tutuldu ve daha sonra bebeğine kavuşması için normal bir odaya nakledildi. Doktorların bile hayata geri dönmesini mucize olarak kabul ettiği yeni anne olayı Tanrı’nın mucizesi olarak değerlendirdi.

Kendi Doktoru Yine Kendi Olan Kalp

Michael Crowe 23 yaşında genç bir Amerikalıydı. Hayatında her şey normal giderken yatakta donup kalmıştı gözlerini tavana diken genç adam hiç bir tepki vermeden öylece yatıyordu. Genç adam hemen tam teşekküllü bir hastaneye kaldırıldı ve rahatsızlığı çözümlenmeye başladı. Genç adamın problemi kalbini etkileyen bir virüstü öyle ki Michael’ın kalbinin kan pompalama yüzdesi %10’a kadar düşmüştü. Virüs artık kendisini ve kalbini tam anlamıyla etkisi altına almıştı. Tek çare ise organ nakliydi fakat hastanın virüsü kanına işlediği için bu virüs yeni takılan kalbi kısa süre içerisinde hasta edebilirdi. Genç adam şanslıydı ve kalp kısa süre içinde bulundu artık yapılacak tek şey operasyon için test yapmaktı. Öyle de yaptı doktorlar fakat durum bir hayli vahimdi. Michael’ın vücudu enfeksiyon kapmıştı yani nakil yapmak imkansızdı. Genç Michael makinelere bağlı bir şekilde hayatını sürdürüyordu, makineler olmadan 1 saat bile yaşaması mucizeydi. Bu hadiselerden kısa bir süre sonra genç adamda bir değişiklik fark edildi. %10’lara kadar düşen kalp pompalama oranı nedeni açıklanamayan bir şekilde artmaya başladı. Doktorlar yaptığı araştırma neticesinde kalbin sol kısmının kendini iyileştirdiği ve düzgün bir şekilde çalıştığı tespit edildi. Genç adamın kalbinin sağ tarafı da aynı şekilde bir süre sonra kendiliğinden düzeldi. Bu olay tıp için tam anlamıyla bir mucizeydi.

 

Dünya üzerinde umudu kalmayan o kadar çok insan var ki hepsi bir mucize bekliyor. Ama unutmayalım ki her zaman ama her zaman bir ümit vardır.